Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy 2 magos 1800 MHz-es...

Dani1993 kérdése:

Egy 2 magos 1800 MHz-es processzor hány MHz-es 1 magos processzornak felel meg?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 00:11
 1/4 anonim ***** válasza:
1 magos milyen processzornak? mert más egy 10 éves egymagos, mint egy 2 éves egymagos.
2011. júl. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Semminek nem felel meg, ez nem legó, hogy két kicsi kocka kitesz egy nagyot.
2011. júl. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem jól értelmeztétek a kérdést..

Úgyértem hogy van nekem egy 2magos 1800MHz-es processzorom..és sokan azt mondják hogy jobb mint az 1magos processzorokból például egy 3000MHz-es...tudom hogy nem csak a MHz számít.. de ha valaki tudja hogy miért jobbak a 2magos procik mint az eggymagosak azt megköszönném :)

2011. júl. 17. 00:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem jól értelmezed a válaszokat. Nem lehet összehasonlítani a kettőt. Minden attól függ, hogy xy alkalmazás mennyire párhuzamosított, no meg attól is, hogy az egy- és kétmagos processzor ugyanazon architektúra-e. Mondjuk van egy 3,6 GHz-es egymagosod, meg egy 1,8 GHz-es kétmagosod, és ugyanaz az architektúra (a valóságban nem tudok róla, hogy lenne ilyen, de tételezzük fel). Ha elindítasz egy mp3 tömörítést, ami egy szálon futó feladat, az egymagos fele annyi idő alatt végez, mint a kétmagos. Semmi előnyöd nem lesz a második magból, mert csak egy szálon fut le. De ha elindítasz egy 7Zip tömörítést, ami erősen többszálúsított feladat, akkor az egymagos úgy megnyomorodik, hogy a kétmagos körberepüli kétszer. Minden az adott software-től függ.
2011. júl. 17. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!