Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » átlagos billentyűzetem van, a...

átlagos billentyűzetem van, a billentyűk alá pl a wasd billentyűk alá szeretnék ledeket rakni, mondjuk 3at, hogy a billek alatt világítsanak, de nem tudom, hogy lehetne megcsinálni?

Figyelt kérdés
sima ledekkel próbáltam, azok túl nagyok, és a bekötés is problémás: 2 ledet tudok bekötni egy usb kábellel, de a kábelt nem tudom a billentyűzet belsejébe bevezetni, ha csak szét nem furkálom de az pedig kizárt. válaszokat előre is köszönöm, bármi féle jó ötlet ezzel kapcsolatban jól jönne. újat nem veszek. 15/f
2011. júl. 19. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
usb s billentyűzeted van?
2011. júl. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Lapos fajta billentyűzet, vagy a bumszli gombos? (amin kb. 7-10 mm magasak a gombok)

Egyébként, mérj rá műszerrel a billentyű feszültségére, eztán keress olyan ledet.

G.

2011. júl. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 EddieCivic4g válasza:
Újat nem akarsz venni, ezt nem akarod megfaragni. Tulajdonképpen hogy gondolod a ledek áramellátását?
2011. júl. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
nem usb-s. bumszlis gombú. lehet hogy ugyanúgy mint ahogy próbáltam: usb kábelre kötöm rá a ledeket ami 5voltot ad, vagy a scrollock ra kötöm rá és akkor kapcsolható is és nem is kell még fúrni lyukat az usb vezetéknek, de akkor ellenállást is kell cserélni (ezt csak gondolom, azt a részét még nem láttam szétszedve. hát ha nem muszály nem faragnám. mikro leddel nem volt baj, nem zavarta az írást, de abból sehol sem találok nagy fényerejűt, amiből pedig van nagy, az annyira lefogna a gombokat hogy kiszedni is alig lehet őket....
2011. júl. 19. 19:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Üdv:)

Nem kell külön kábel ugyan is a ps2 billentyűzet is 5v al működik.


[link]

2011. júl. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

üdv, nekem azt mondták, hogy azzal a csatlakozóval ami nekem van, azzal tönkretehetem az alaplapom, én azért próbálkoztam eddig a külön usb kábellel, de akkor így sokkal jobb lenne.

u.i.: találtam egy smd ledet ami nagy fényerejű, szép színű, és villog is, nekem tetszik így, nem zavar bele az írásba, csak az áramellátására kellene rájönnöm még, hogy ebből a csatlakozóból hogy tudnám azt az 5voltot kinyerni.....

2011. júl. 19. 22:55
 7/8 A kérdező kommentje:
megoldottam. smd ledet kötöttem be, de nem a scrollock ledjére, mert onnan nem kapott elég áramot, hanem fölötte egy tranzisztorra. így tökéletesen működik, igaz kapcsoló nincs rajta, és így mindig villog. lehet ugyan, jobb is lett volna ha a kevesebb áramra kötöm rá, mert agy le kellett ragasztani egy darab szigszalaggal, olyan erős fénye volt, és villog, szóval este egy diszkó volt a szobámban, és így leragasztva is tökéletesen látni a fényét. köszi mindenki.
2011. júl. 25. 22:16
 8/8 anonim ***** válasza:

:))

örülök

2011. júl. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!