Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » ArchiCAD-hez milyen laptopot...

ArchiCAD-hez milyen laptopot vásároljak?

Figyelt kérdés
Építészhallgató vagyok, és olyan laptopot szeretnék, amit majd később is hasznos lenne. Aki használ valamilyen CAD alkalmazást, az elmondaná, hogy milyen paraméterekre figyeljek?
2011. júl. 20. 13:06
 1/4 legendavagyok01 ***** válasza:
77%

Itt vannak a rendszerkövetelmények:

[link]

Nem is lenne olyan vészes, ha nem azt írná a memóriához, higy minimum 2, az összetettebb modellekhez viszont 4 vagy több...

2011. júl. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ :)
2011. júl. 20. 13:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Helló


Semmiképp ne a minimum követelményt nézd.

Én is építész hallgató vagyok, most gondolkozom új gépen mert a régi se videókártyában, se processzorban nem teljesít túl jól (pedig a minimum megvan)


Azt kell nézni hogy egy összetettebb modellnél rendesen nő a gépigény is.


Igazából, azokat figyeld, hogy legyen benne megfelelő processzor (lehetőleg i5 vagy i7-es semmiképp ne dual core), videókarira sztem elvan integrálttal is ha elég ram-ot kap mellé, de lehetőleg nvidia/ati legyen. Illetve legyen minél több ram benne.


Igazából attól is függ hanyad éves vagy. Első 1-15, akár 2 évben annyira nem volt nálunk szükség a túl erős gép, inkább 3.évtől, mikor már mindent gépen kérnek.


Márkából ASUS, TOSHIBA, DELL amikről jó tapasztalatokat láttam.


Én valami ilyesmit nézegettem magamnak:

[link]

Haveromnak is inspiron n5110-es van és 3dsmaxozik, meg archicad meg egyebek, és gyors gép. Én olyat néztem amin nincs oprendszer, azt be lehet rá szerezni olcsóbban, csak akkor a driverekel kell utána szórakozni mire összeszeded a géphez (vagy oprendszerrel veszed ami +20-30 ezer), és ami még jó hogy 3 év gari van rá.


Hasonló kategóriában kell nézelődni a többi gyártónál is, ez kb 200-250-ezres így árban, ha van pénzed akkor meg költhetsz rá többet is.

2011. júl. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem a videokártya is fontos, ha lehet ne integrált legyen. Nekem szinte alap gépem van, 2 gb ram, Intel core 2 duo. Működik a Vistán a 11-es Cad, de néha kifagy.
2012. ápr. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!