Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus Barebone P4 533a géppel...

Asus Barebone P4 533a géppel nem fogadja el a processzort?

Figyelt kérdés
Olyan lenne a probléma természete, hogy a processzort bele teszem a foglalatba. Ezután a gép beindul. 1700 Mhz-es Intel processzorról van szó. Beállítom, hogy nem Manual hanem 1700 Mhz. Erre újraindítás után csak sípol. Miután ki- majd bekapcsolom egyből bedob a BIOS-ba és a processzor órajelének a hibáját mutatja illetve követeli a "megfelelő" órajel beállítását. Mit tegyek?
2011. júl. 20. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Talán próbáld meg te magad beállítani...

[link]

Ha ilyened van, akkor a szorzót 17re állítod, a frekvenciát pedig 100ra.

2011. júl. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Arra van állítva. 17x100 és ez nem tetszik neki valamiért. Valamilyen Jumperfree mode-ot emleget ellenben annyi a gond, hogy van rajta 4 jumper. 3 USBPWR meg egy CLR CMOS és ennyi.
2011. júl. 21. 12:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Írd le légyszi a teljes szöveget.

Ha "Jumperfree Configuration"-t ír, akkor: a régebbi ASUS alaplapokban levű tuning beállítások a BIOSban ez alatt a címszó alatt szerepelnek.


Amúgy ha reszeteled a BIOSt, akkor elméletileg működni fog. Ha nem működne akkor sem, akkor nem kompatibilis a proci az alaplappal.

A CLR CMOS jumperrel kell reszetelni, hogy pontosan milyen módon az az alaplaptól függ, nézd meg a könyvét. (Viszont szinte mindegyik reszetálódik, ha kihúzod a táp kábeljét, és kiszeded az alaplapon lévő elemet. Majd vársz egy kicsit 1-2 percet, és visszateszed.)

2011. júl. 21. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Reseteltem de nem működött. Viszont megtaláltam a megoldást. A BIOS és én is a memória frekvenciáját AUTO-ra állítottam. Ez nagy hiba volt. A processzor tökéletes az alaplaphoz 17x100-as -ban de ehhez nem az AUTO (333) hanem a manual (266) beállítás kellett és VOILA! Elindult! Telepítve is lett már csak a gazdit várja. Azért köszi az ötleteket.
2011. júl. 22. 12:09
 5/5 anonim ***** válasza:

Érdekes hiba volt akkor... ilyet még nem láttam :D

Örülök, hogy működik :)

2011. júl. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!