Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek stabil számítógép...

Szerintetek stabil számítógép még? Bővebb információ a leírásban

Figyelt kérdés

A kedd esti viharban a modemen keresztül az összes hálózati eszköz tönkrement, de szerencsére a számítógépekben csak a hálózati kártya, kivétel az egyik, mivel az alapból el sem indult (bekapcsoló gomb nyomására). Egyik barátomtól hallottam egy eszement ötletet, ami neki segített. Ez az ötlet az volt, hogy konnektorba be a tápot és minden táp vezetéket bekötni az alaplapba majd valahogy rövidre zárni a zöld és a fekete vezetéket (indító). Ekkor el is indult a hűtő és erősen sípolt a gép, de műanyag égett szag volt. A bekapcsoló gomb hosszan tartó nyomásával kapcsoltam ki. Majd monitort kötöttem rá és simán elindult a számítógép amint megnyomtam a bekapcsoló gombot. Integrált hálózati kártya "természetesen" elszállt.

Szerintetek ez még stabil gép és hosszú távon semmi baja se lett - az integrált hálózati kártyán kívül - vagy alaplap csere nem ártana, mivel később visszatérő probléma lehet ez?


2011. júl. 21. 02:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Belecsapott a villám vagy megázott? amugy sztem azt a gépet dobhatod ki úgy ahogy van... az alaplapot biztos legalábbi tedd el rosszabb időkre...
2011. júl. 21. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a telefon vezetékbe csapott bele a villám így a modemen, majd a routeren mindenhova eljutott. Az én gépembe is "csak" az integrált hálózati kártya adta meg magát. A másik gépnek is már "csak" az a baja, eddig teljesen stabilan működik mind a 2, de nem tudom, hogy hosszú távon jelenthet-e valami problémát
2011. júl. 21. 03:20
 3/4 anonim válasza:
Szerintem nézd meg, hogy a tápegység stabilan tartja a feszültségeket (+3v, +5v, +12v), ezzel: [link] lehet, ha feltelepítetted akkor a főmenüben számítógép/érzékelők és ott alúl lesznek az értékek, érdemes közben terhelni a beépített stabilitás mérővel (eszközök/rendszer stabilitás teszt).
2011. júl. 21. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
ismerem, teszteltem és teljesen stabil a feszültség stabilitás teszttel együtt is :)
2011. júl. 21. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!