Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerintetek memória hiba lenne?

Szerintetek memória hiba lenne?

Figyelt kérdés

Nemrég vettem egy notit (Packard Bell: Proc P6100 , Mem 3GB Ram, Op.:Win7).

A win7 hibátlanul települt minden jól fut, de van egy két idegesítő probléma.


1., Sok esetben olyan mintha hibásan írna DVD-re. Szerintem nem az íróval van gond, mivel ugyan azt a hibát generálja, ha pl egy ISO fájlt nem kiírok, hanem becsatolom Daemon Tools alá. Több program is hibás fájlokra panaszkodik DVD-ről vagy csatolt ISO-ról való telepítéskor.

2., WinRar-ral is CRC hibák vannak, ha internetről letöltött RAR állományokat szeretnék szétszedni. (4.01. 64 bites WinRar, de próbáltam a 32bitessel is)


Memória hibára gyanakodtam, mert korábban volt ilyen gépem amivel hasonló gondom volt és ott a MemTest szórta is rendesen a hibákat, itt viszont teljesen hibátlanul végigfut a teszt. Mi lehet a gond? Egyébként mem tesztelésére az Ubuntu Cd-re pakolt MemTest-et futtattam. Köszönöm előre is a segítő/hozzáértő válaszokat.


2011. júl. 23. 21:00
 1/10 anonim válasza:

Semmi köze a memóriának ezekhez. Ha memória hibád lenne kapnál "kékhalált", fagyna géped, esetenként csipogna bekapcsoláskor és nem indulna el.

A te általad észlelt hibák, sajnos felhasználó hibák. Ha a netről töltesz le rar állományokat és crc hibát dob, valószínű, hogy hiányos az állományod. Ellenőrizd, hogy minden állomány meg van-e.

2011. júl. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Esetleg az op.rendszer hibája is lehet. Frissítsd a Windows Update-en át, vagy ha valamilyen módosított változatot használsz, akkor cseréld le egy eredetire. (Nem kell megvenned, ha nem akarod csak az eredeti másolata legyen, és ne valami össze vissza buherált vacak.)
2011. júl. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 21:06


Olyan RAR és ISO állományokkal csinálja, anik máshol jól szétszedhetők, kiírhatók.


A válasz írója 84%-ban hasznos válaszokat ad.


Lehet igazad van. Már tapasztaltál ilyen problémát?

2011. júl. 23. 21:32
 4/10 anonim ***** válasza:

sajnos ez még sokféle hiba lehet:

- hdd: futtass egy tesztet, ha más nem legalább megnyugodhatsz (bár ez mindkét hiba esetén megoldás lehet)

- alaplap: leginkább melegedési problémák szoktak nálunk ilyen jellegű, nem állandó hibákat kihozni: futtass everestet (most már aida64-et) és stresszeld vele.

- igen lehet szofti gond is, bár nekem kevésbé tűnik esélyesnek.

az első hibalehetőség a legesélyesebb

2011. júl. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

ARMACOMP


Aida64 esetén mire figyeljek? Mi a jó hőmérséklet és HDD-re mit futtassak? Köszi előre is.

2011. júl. 23. 21:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha az ISO fájlt, ami Daemon Tools-al hibát okoz torrentel töltötted le, akkor a torrent kliensedben lévő ellenőrzés (hash check) opcióval leellenőrizheted, hogy jól töltődött-e le. Ez után, ha hibát talál elkezdi újból letölteni a hibás részeket. A százalék mutató vissza fog ugrani 100ról valamennyire. Jegyezd meg, hogy mennyire ugrott vissza.

Mikor kész van ismételd meg mégegyszer. Ha háromszor is ugyanannyira ugrik vissza, és másnál biztosan nem volt hibás a fájl, akkor valószínű a HDD hibája... Legegyszerűbb módja, hogy megbizonyosodj róla egy egyszerű SMART adatokat kiíró program. Ebben nézd a "Uncorrectable Sector Count" és "Reallocated Sectors Count" adatokat.

Ha már 100%on marad, akkor csak hiba volt az adatátvitelkor, és valószínűleg most már működni fog. :)

2011. júl. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: ma 22:02


SMART alapján nincs hiba. uTorrent esetén hol tudok ellenőrizni? (hash check)

2011. júl. 23. 23:16
 8/10 anonim ***** válasza:
2011. júl. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: tegnap 23:59


Köszönöm, de sajnos nekem szürke, nem választható. Miért?

2011. júl. 24. 00:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Először meg kell állítanod!
2011. júl. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!