Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lasabban forog-e a (Tápegység)...

Dzola23 kérdése:

Lasabban forog-e a (Tápegység) ventilátor piros-fekete kábelekkel mint sárga-feketével?

Figyelt kérdés

Tegnap ventilátort cseréltem a tápegységben, egy Scythe Gentle Typhoon 800rpm ventit raktam a gyári helyére(ez volt otthon). Piros és fekete kábelt bekötöttem, sárgát nem vágtam le. Megy szépen, de mintha lasabban forogna 800rpm-nél. Lehetséges?

Próbáljam meg a sárga-fekete kombinációt?


2011. júl. 26. 17:21
 1/7 anonim ***** válasza:
sztem egyszerűen sz*rabb a venti az eredetinél. a sárga pedig a földelés
2011. júl. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem mindegy az se, hogy a pirosat és a feketét hogy kötöd be. ha fordítva sikerül, akkor szívja a levegőt és nem fújja. tedd elé a kezed, és ellenőrizd, hogy fúj-e
2011. júl. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 bix ***** válasza:

első: ahha még mák. főleg hogy értesz hozzá és úgy adsz tanácsot. kár hogy a pc tápoknál a fekete a föld, a sárga a 12v és a piros az 5v...


kérdező: sárga fekete kell neked az 12v-ot ad a ventinek, és úgy éri el a 800 rpm-et. 5v-on jóval kevesebb

2011. júl. 26. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
tápokhoz még nem volt szerencsém belülről. azt pedig tudom, hogy egyébként a sárga szokott lenni a föld
2011. júl. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 bix ***** válasza:

az összes tápból kijövő vezeték színkódolt, nem csak a belső de a külső pl molex sata, 24 pines tápcsatin mind föld a fekete.


villanyszerelésnél persze hogy a sárga a föld, de ha nem volt hozzá szerencséd... érted...

2011. júl. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

piros fekete kozott 5 volt figyelni kell a polaritasra(+ ,-)

piros sarga kozott 7 volt( nekem volt ilyen ventillatorom)

ott gyorsabban forog

12 volt sarga fekete az a leggyorsabb

2011. júl. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat sárga-fekete a nyerő
2011. júl. 26. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!