Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A gépem elég gyakran, naponta...

A gépem elég gyakran, naponta minimum 3x újraindul magától. Mitől lehet ez? Lehet hogy túlmelegedés?

Figyelt kérdés

Gyanakodtam rá, hogy ez lehet az oka, ezért leszedtem a SpeedFan-t. Lefotóztam: [link]

MIt jelent a "GPU" és a "Core"? Van okom aggódni? Lehet hogy ez a hiba oka?


2011. júl. 28. 01:23
 1/4 anonim ***** válasza:

A GPU a videókártyát jelenti, potosabban a grafikus processzort. A Core a processzor lesz. Mindkettő magas, nem ártana a gépnek egy takarítás. Szoftveres mérés nem mérés, de nekem nagyon furcsa a -12V és a -5V-nál mért feszültség. Nagyon kívül esik a szabványon. Talán még a 3,3 volt is eltér a szabványtól.

Persze nem kizárt a szoftveres probléma, viszont ha a mért feszültségek helyesek, egy takarítással illetve a tápegység cseréjével megoldódhat a probléma.

2011. júl. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, amiket az előző írt azok jó megoldásnak tűnnek.. Viszont arra kíváncsi lennék, hogy terhelés alatt ennyi vagy csak simán? mert terhelés alatt ezek a hőfokok elképzelhetőek és akkor nem azzal lesz a baj.
2011. júl. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Cuccster ***** válasza:
na ja a takarítás nem árt, de lehet a vége tápcsere lesz.. nekem még anno egy codegány táp csinált ilyesmit terhelés alatt
2011. júl. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

A takarítást nem sokára elvégzem. Remélem azzal megoldódik majd, nem akarok most egy új tápot venni..

A -12V, -5V és +3,3V mit jelentenek? Minek a feszültségei ezek?

2011. júl. 28. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!