Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért fagy folyton a gépem?

Embereke kérdése:

Miért fagy folyton a gépem?

Figyelt kérdés
Már ha csak böngészek a neten akkor is leszokott fagyni filmeknél egy órát jó ha kibír fagyás nélkül.A windows most lett újratelepítve. A tápnak semmi baja tavaly nyáron lett véve. A memtest szerint a memóriának sincs baja. A vinyó karácsonyi szerzemény szóval kb. fél éves lehet. A proci eléggé melegszik, azt viszont nem tudom miért, mivel egy elég jó hűtés van benne és egy hete pasztáztam újra. A gép nem mai darab lehet már ez is az oka a sok fagyásnak.
2011. júl. 28. 15:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Milyen a processzor, és milyen az az "elég jó hűtés"?
2011. júl. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen a régi gépemnél 10 percenként befagyott.

Ott a RAM mondta fel a szolgálatot,az volt a baja.

2011. júl. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja, és ez az "eléggé melegszik" hány fogot jelent?


(mindenre vissza kell kérdezni)

2011. júl. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A proci hűtés egy Titan Vanessa S-Type amikor bekapcsolom a gépet és csak úgy megy, akkor szokott 50 Celsius körül lenni.
2011. júl. 28. 15:26
 5/9 A kérdező kommentje:
A proci típusa Intel P4 3.2 Ghz Hyper Threading (nem egy mai darab, de megteszi)
2011. júl. 28. 15:28
 6/9 A kérdező kommentje:
Az az 50 fok lehet hogy nem olyan sok, de amikor sikerül egy kicsit játszani vele ( ami max 10 perc) akkor szépen felmegy a hőmérséklet nem tudom meddig, (mert játék közben nem nézem)és akkor vagy lefagy vagy újraindul.
2011. júl. 28. 15:44
 7/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg játék közben is a hőmérsékletét:

[link]

Ez a program mutatja a legmagasabb és legalacsonyabb mért értéket (lehetőleg még azelőtt nézd mielőtt lefagy)


Random fagyásokat a memória is okozhat, ha 2 van akkor vedd ki az egyiket, majd másikat, vagy kérj egyet kölcsön.


Nekem b*ziskodott egyszer a laptop random fagyásokkal, memtest javított vmit, format-c mindent újra friss driverekkel, és azóta semmi baja.

2011. júl. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Hintalow ***** válasza:
A prescott magos p4-ek elég sok hasonlóságot mutatta egy jobb kazánnal, de az alapjáraton 50 fok még egy ilyentől is sok. Ellenőrizd, hogy rendesen van-e pasztázva a hűtő, rendesen felfekszik -e a cpu-ra, esetleg a ház szellőzése lehet még gázos.
2011. júl. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
A ház szellőzése jó szerintem elöl befújja a levegőt hátul fent kifújja a meleg levegőt szóval folytonos a levegő áramlása. De nem biztos hogy a melegedés az oka a fagyásnak, mert ma közvetlenül a bekapcsolás után, amikor bejött a windows akkor lefagyott.
2011. júl. 29. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!