Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Win 7 élmény index be a vidi...

Win 7 élmény index be a vidi karim értélelése 7,4 volt és most meg 5,7 ez a csökkenés miért történhetett? (ugyan az a vidikari)

Figyelt kérdés
2011. júl. 28. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy az élményindex besorolási rendszerét "szigorították". Értsd: már vannak jobb videokártyák, és gondolom mindig a legjobb videokártya a 7.9-es értékelésű.


Ha be van kapcsolva az automata frissítésed, akkor ez magyarázná azt is, hogy mért változott meg az index-rendszer.

2011. júl. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 P.O.C. ***** válasza:

Mert más driver verziót használsz hozzá.

Vagy az is lehet, hogy a géped géped szoftveres okok miatt belassult, ami lassítja a VGA teszteket is az élményindex frissítése közben.

2011. júl. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy beleszólok, de nem lehet, hogy az SP1-el szigorodott a mérés? Csak mert nem olyan régen jött ki.
2011. júl. 28. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálam az SP1 nem változtatott a pontszámokon...ilyet viszont még nem tapasztaltam. Többféle oka lehet...indítsd újra a géped és teszteltesd újra. Ha úgy is kevesebbet kapsz, akkor esetleg frissítheted a drivert is, hátha.
2011. júl. 28. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 P.O.C. ***** válasza:
100%

"Elképzelhető, hogy az élményindex besorolási rendszerét "szigorították"."


Windows 7 64-bit Pro SP0 -án én 5.9 -et kaptam a videokarimra. Most Windows 7 64-bit Pro SP1 -en meg 7.3 -at. A harver konfiguráció nem változott, csak a driverek, mert azokból minden Windows újratelepítés előtt a legújabbakat szedem le és azokat használom. Szóval nem hiszem, hogy bármit is szigorítottak volna. Meg ha időközben megváltoztatták volna az értékelési szempontokat, akkor semmi értelme nem lenne az égész élményindex cécónak...

2011. júl. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ez is érdekes...hogy lett 5.9-ből 7.3 az SP1 után?

Amikor telepítettem az SP1 csomagot, akkor még HD4830 karim volt és előtte meg utána is 7.1-t kapott. Most egy annál 2x erősebb karira ad 7.7-t (only +0.6 pont), így az 5.x vs 7.x között elég nagy teljesítménykülönbségnek kell, hogy legyen szerintem.

Amit megfigyeltem az a memória kapacitás jelentősége...páromnak volt 2GB installálva dual chanelbe és amikor 4GB-ra lett bővítve (a rendszer még maradt x86-os) megugrott a pontszám is 5,5-ről 7.0-ra...tehát a kapacitás és az írás/olvasás is számít (8GB-ra már nem ad extra pontokat vagy csak nagyon keveset)...de ez már más tészta.

2011. júl. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
az nem lehet hogy a directX miatt lehetett a csökenés mert most megnéztem és dx10 van fenn perig amikor 2 hete kaptam a gépet akkor dx11 volt rajta?
2011. júl. 29. 09:07
 8/8 A kérdező kommentje:
megoldódott a problémám ujraraktam a vidi rarim driverét és ujra 7,4 es az értékelése :D
2011. júl. 29. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!