Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Aki már vett ilyet, mit...

Aki már vett ilyet, mit gondol róla, és mit tapasztalt? Transcend külső winchester 500 GB 2,5"

Figyelt kérdés

Egy a már fent említett külső vinyót vettem tegnap. Egyelőre nagyon jól muzsikál, ráraktam a gépre, leformáztam (igaz csak gyorsformázással volt értelme, mert ha kivettem a pipát, percek múlva se volt változás a "sávon"), tettem rá pár cuccot.

Furi az, h két USB megy a számítógépbe és a vezeték másik vége mini USB-n csatlakozik a külső hardverhez. A leírása szerint (persze magyar nincs hozzá) ajánlatos mind a két csatlakozót csatlakoztatni a számítógéphez (tehát 2 USB portot alapból lefoglal). Oké, de mi van akkor, ha én az asztali dvd lejátszómhoz akarom csatlakoztatni a cuccost és azon ugye csak egy USB port van? Eggyel is fog akkor üzemelni?

Ja és van rajta egy nyomógomb, ami körül LED világítás villog ha használatban van a cucc. Viszont a gombról nem ír semmit a papírja, h funkcionál-e valamire...


2011. júl. 29. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Haveromnak van külső wincseszter (halott laptopból kivéve, házva téve), elvileg mennie kell egy usb-vel is, csak ő azt mondta hogy neki csak az egyikkel megy olyankor...sztem próbáld ki hogy egyiket bedugod, meg a másikat külön, és akkor megy e 1 usb-ről.
2011. júl. 29. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, meg fogom próbálni úgy is, csak nem akartam/nem akarom, h amiatt menjen tönkre, mert "nem rendeltetés szerűen" használtam.
2011. júl. 29. 11:18
 3/7 legendavagyok01 ***** válasza:

Azért ha gyárilag két usb-s csatlakozót adtak hozzá, az jelent valamit...

Az elégtelen áramellátás könnyen taccsra vágja a vinyót, ha teheted használd mind a kettőt. Ha mégis eggyel használod, és azt tapasztalod, hogy csatlakozáskor, vagy utána néhány perccel nem lehet elérni, vagy a fájlátvitel nagyon lassú, akkor igen gyorsan térj vissza a két usb-hez.

Az asztali dvd lejátszód minőségétől is függ, meghajtja-e a vinyót, bár ezeket főleg nem erre tervezték, hanem usb kulcsokra. Láttam már elfüstölt dvd-t ezért, igaz annak egy-két éve. Nagyméretű vinyót lehet nem is ismer fel, illetve van amelyik csak a fat32-t szereti.

De megnézed és meglátod.

2011. júl. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 legendavagyok01 ***** válasza:
Ja, a másik kérdés. A Transcend-nek van egy Elite progija, amit ha feltelepítesz, akkor használhatód az egy gombos adatmentés funkciót. Erre való az a gomb.
2011. júl. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Amikor megvettem, volt rajta valami progi, de leformáztam mindent. Egyéb cd nem volt hozzá csak a kábel.
2011. júl. 29. 12:23
 6/7 Pj0tr ***** válasza:
Megy az egy USBről is. A régi szar alaplapok miatt van rajta kettő, mert azok még nem csiholtak elegendő teljesítményt a vinyónak. Az új alaplapokkal nincs gond, mert már úgy készítik őket, hogy valaki pl telefont tölt az USBről...
2011. aug. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi. A gépem kb 3 hónapos, akkor mennie kell eggyel is. :)
2011. aug. 10. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!