Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A sok töredezettségmentesítés...

A sok töredezettségmentesítés rongálja, koptatja a vincsesztert?

Figyelt kérdés
kb. napi 10-20 futtatás
2011. júl. 29. 17:03
 1/9 legendavagyok01 ***** válasza:

Semmivel sem jobban, mint bármilyen más olvasási és írási folyamat.

És mi értelme van a napi 10-20 szoros töredezettségmentesítésnek?

Általában heti-kétheti egy bőven megteszi, de ha a töredezettség kicsi, akkor még ritkábban. A defrag programok elemzik a lemezt és közlik, hogy kell-e.

2011. júl. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

windows 7 automatikusan megcsinalja semmit se kell tenned. regebbi xp lehet olyan progit telepiteni ami akkor aktivizalodik amikor epp nem csinalsz a geppel semmit.. sztem azok a legjobbak. pl magic defrag

bar az xp beepitettje is tokeletes...

2011. júl. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én elhiszem, hogy jó a windows7 meg minden én is azt használom, de mégis mikor feltettem a defragglert, gondolom ismeritek.. azt mutatta, hogy minden szanaszét van:\
2011. júl. 29. 17:22
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem rongálja a merevlemezt, de felesleges ennyiszer futtatni. Ha egyszer SSD-t veszel, azon nehogy elindítsd mert azt tönkreteszi, de a merevlemeznek nem lesz baja tőle. Én is a Defraggler-t használom, nagyjából 2 hetente futtatom, sűrűbben felesleges.
2011. júl. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
SSD az mi?:D
2011. júl. 29. 17:30
 6/9 anonim ***** válasza:
Olyan "merevlemez" amiben nem lemez van hanem flash memória. Rohadt gyors és marha drága:)
2011. júl. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Félvezető alapú merevlemez. Rohadt gyors és drága ahogy az előző írta, ezen felül kicsi a tárkapacitása. Viszont bírja a rezgést mert nincs benne mozgó alkatrész, nincs hangja, és nem nagyon melegszik.
2011. júl. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
napi 10-20-al elmegy a napod, heti 1 et javasolok.
2011. júl. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én most nemtudom, lehet hogy egy válaszadó mondta, hogy "rohadna meg a gépe neki :D" vagy valami iylesmi, de ugy lelassult, hogy mindjárt telepítem ujra :\
2011. júl. 30. 08:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!