Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Attól, hogy véletlenül leránto...

Attól, hogy véletlenül lerántottam az asztalról a külső vincseszteremet, tönkremehet?

Figyelt kérdés

tegnap este gépezés közben a nagy kapkodások közepette véletlenül lerántottam az asztalról a külső hdd-m. (samsung g3 station 1tb)

megilyedtem, hiszen az előző - és egyben a legelső - külső hdd-m ugy ment tönkre, hogy kiesett a kezemből, letört benne valami alkatrész, ami a vincsesztert belülről szétcseszte, a gépemet befagyasztotta, meg ilyenek. (western digital my passport 500gb). viszont miután a régit anno leejtettem, akkor hallani is lehetett, ahogy egyre több apró törmelék forog a vincsivel együtt a szerkezetben, szóval azt már akkor tudtam, hogy kell venni újat. ezért pánikoltam most is be, mert leejtettem, mi van ha ebből is letört valami darab, és tönkreteszi szép lassan az adataimat, ami kb 900gb. szerencsére semmi erre utaló hangot nem adott még ki, ugyanolyan gyorsan ír/olvas, eddig még semmi sincs(egész nap futtatom, de még semmi). kb. 80cm magasról esett le, de elég lassan, mert a kábelek visszatartották az esést egy darabig, kb 40-30 cm-nél engedtek ki a kábelek, a következő megálló meg már a padló volt.

szerintetek egy ilyentől mehet tönkre vincseszter, ami elég vastag müanyag fallal rendelkezik? volt-e már hasonló nektek?


2011. júl. 30. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy a merevlemezeket nem ajánlatos dobálni, rázogatni, leejteni mert könnyen megsérülnek belső felépítésük miatt. Viszont ha azóta is kifogástalanul működik, akkor nincs okod aggódni. :)
2011. júl. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez megnyugtatott :)
2011. júl. 30. 14:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Volt már olyan, hogy kiesett a kezemből a winyó, és nyomott egy triplaszaltót a betonon, pattogott is kettőt, és nem lett baja.


Olyan is volt, hogy kézmagasságból ejtettem le szőnyegre, és azonnal elhalálozott.


Szóval szerencse kérdése.

2011. júl. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Atól hogy leejtettem az asztalról a winchesterem, leeshet?
2012. máj. 7. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!