Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A HDMI kivezetésű monitor+vide...

A HDMI kivezetésű monitor+videokártya sokkal jobb a megszokott DVI kivezetésnél?

Figyelt kérdés

Most vettem monitort, videókártyát amik ketten együtt HDMI kivezetésüek. viszont DVI-al müködtetem őket, mivel sajnos elhagytam a HDMI kábelemet, és ahogy néztem az hdmi kábel árakat elég drágák.. és hogy megéri-e venni hdmi kábelt, magyarán van-e látható különbség a HDMI VS DVI között ??

tapasztalatokat, észrevételeket várok! köszönöm válaszotok


2011. júl. 31. 20:16
 1/9 P.O.C. ***** válasza:
Ugyan az a kettő.
2011. júl. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mind a kettő digitális jelet küld/fogad, nincs különbség.
2011. júl. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 P.O.C. ***** válasza:
Annyira egyforma, hogy DVI-I/DVI-D csatlakozókból is tudsz HDMI -t csinálni, egy egyszerű pár száz forintos átalakító segítségével. :)
2011. júl. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Panda Péter ***** válasza:
csontugyanaz leszámítva hogy a hdmi-n hang is megy.
2011. júl. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 P.O.C. ***** válasza:

Az én HD4850 -esemen sincs natív HDMI, és mégis van hang HDMI átalakítóval. ;)


Ezt az ATI (AMD) kártyák már a HD2xxx sorozat óta tudják. Persze az Nvidia is tudja, de ott még külön belső SP/DIF kábellel kellett összekötni a videokarit a hangkarival. Persze ez már az Nividia -nál is a múlté, mert azóta saját HD hangchipjük van.

2011. júl. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Panda Péter ***** válasza:
igen de ott inaktív vezetékeket/kivezetéseket használnak a hangátvitelre. szabvány szerint a DVI-on nincs hangátvitel, az ati megoldása ügyes, de nem szabványosított, így itt nem játszik.
2011. júl. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
tehát ne msok különbség vna, és jobb ha maradok DVI-nál. Nem értelek titeket nagyon, mit értetek azon belül hogy a HDMI-n van hang is ?? ezt nem értem, kicsit bővebben valaki kifejtené? köszönöm a sok választ!
2011. aug. 1. 10:35
 8/9 P.O.C. ***** válasza:
A kép és a hang információ ugyan azon a kábelen megy. Mintha csak egy asztali Blu-ray lejátszót összekötnéd a HD TV -del.
2011. aug. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 P.O.C. ***** válasza:
Bár egy monitornál nincs nagy jelentősége, hiszen nem tartalmaznak általában hangszórót.
2011. aug. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!