Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szervergép építés. Hogyan?

Szervergép építés. Hogyan?

Figyelt kérdés

Szeretnék építeni egy régi gépből egy szervergépet leginkább seedelésre használnám. Kíváncsi lennék arra hogy milyen hardvereket hagyjak benne és milyen op.rendszert használjak.

Ajánlották nekem a SUSE Linux enterprise server 11-et.


2011. aug. 1. 16:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Tisztázzuk:


-attól, hogy seedelsz egy gépről, az még nem lesz server

-ahhoz, hogy seedelj egy gépről, nem kell se spéci oprendszer, se semmilyen más környezet

-semmilyen extra hardware nem kell, csak működőképes legyen a gép

2011. aug. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

4.

ha seedelsz 1 géprőé ugyanúgy lassul a net

2011. aug. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az elsőnek eléggé igaza van. Kb teljesen mindegy mit raksz fel. Ha tényleg csak torrentre kell, akkor már a win98 is túlzás (csak a fat miatt esik ki az is).

Ha nagyon linuxban gondolkozol, akkor ne ilyenekben, hanem damn small linuxban vagy valami sima, lecsupaszított ubuntuban gondolkozz szerintem.

De szerintem a legjobban egy sima xp-vel járnál, egyszerűen összerakod, elindítod a klienst, max hetente egyszer ránézel és kész.

Egy seedgépnek nem kell sok erő: én egy 266-os p2-t használtam 128 RAM-mal erre XP-vel (nem volt erőgép, de erre tökéletes volt, és keveset fogyasztott. Nem fél mp alatt váltott ablakot, hanem 3 mp alatt, és 3 perc alatt bootolt. Kb kit érdekelt, nem versenyre kellett).

512 RAM-mal és 4-500 MHz procival szinte szárnyalni fog (többet használni már-már pazarlás simán seedre). És még persze rakjál bele egy akkora vinyót, amekkorát bírsz.

2011. aug. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én se változtatnék a gépen semmit max egy ubuntut tennék fel a biztonság kedvéért...
2011. aug. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!