Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen külső merevlemezt vegyek?

Milyen külső merevlemezt vegyek?

Figyelt kérdés

Nem nagyon értek hozzá,a nagyfiamnak szeretnék ajándékba venni.

Neki Angliában vásárolt,2 éves, 2,3gigás,2magos procis Acer(ott Emachine) laptopja van,500 gigás a wincsi.

1 terrás után ácsingózik már régóta. Adattárolásra használná.


Ennyi adat alapján tudtok segíteni?


2011. aug. 1. 23:17
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Bármelyik 1 terrásat megveheted. A Samsungokat szokták szeretni, sok rosszat nem hallottam felőlük, szépek is és jó árban is vannak.


Inkább azt kell eldönteni, hogy a kisebb 2,5 hüvelykes vagy a nagyobb 3,5-es lenne jobb. Az előbbi mellett szól, hogy nem kell hozzá külső áramforrás, USB-n kapja az áramot, nem szoktakrá hűtést tenni, így csendesebb. Mivel kisebb, vékonyabb, ezért könyebb szállítani. Relatíve drágábbak is.


A 3,5-esekhez már külső tápegység kell, ez nem feltétlenül hátrány, mert így legalább biztosan van elég árama. Ezekhez viszont már hűtőt is szoktak tenni (bár nem mindig), így egy kicsit hangosabbak. Viszont ezek talán kiforrottabbak, mint a kisebbek, nincsenek annyira összezsúfolva. Ha nem tervezi igazán hordozni, csak ott fekszik majd az asztalon, akkor ez is megfelel. Olcsóbbak is, mint a kisebbek.

2011. aug. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Értem.Majd óvatosan faggatom.

Még a csatlakoztatásról pár szót ha kérhetnék.

2011. aug. 1. 23:55
 3/4 anonim ***** válasza:

A legtöbb USB 2-es. Ha van a gépén eSATA csatlakozás, akkor érdemes olyan külső merevlemezt venni, amelyiken van eSATA csatlakozó, mert az sokkal gyorsabb az USB 2-nél, gyakorlatilag azzal ki lehet használni szinte a merevlemez teljes sebességét.


Ja, azt nem írtam, hogy a 2,5-esek általában 5400 fordulatosak szoktak lenni, míg a nagyobbak 7200 fordulatosak, ezek gyorsabbak, bár az USB 2 úgyis lekorlátozza a sebességüket. Ezekhez illik hűtést tenni. De 3,5-esek is vannak mostanában 5400 fordulattal is, ezekhez nem muszáj hűtés, viszont lassabbak de csendesebbek is.


Manapság már vannak USB 3-as merevlemezek is, de mivel a számítógépén úgysincs USB 3-as csatoló, így ezeket úgysem tudja kihasználni, esetleg csak majd egy újabb géppel. A régin USB 2-esként fog működni.

2011. aug. 2. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ezt is köszönöm...körbenéztem...csak usb csatl. van rajta,igaz abból vagy öt.

Jó éjt!

2011. aug. 2. 00:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!