Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Formázás a megoldás, vagy...

Formázás a megoldás, vagy hardveres a gond?

Figyelt kérdés

Tegnap meg akartam csinálni egy ismerősömék asztali számítógépét.

A konfiguráció :

Intel Pentium D 2.6 Ghz

1 GB RAM

Geforce 7300 LE

Windows XP SP2 (Gyanús, lehet a processzor 64 bites, de ez az oprendszer 32 bites. Valamint valami Media Center Edition változat.)


Pontosan nem emlékszem, de ha valami eszembe jut, akkor frissítem a listát.


Szóval a szokásos gond volt, hogy "lassú", de erre még rátett egy lapáttal az is, hogyha elindult a képernyőkímélő, majd megmozgattam az egeret, akkor spontán újraindította magát a gép. Máskor olyan is volt, hogy bekapcsoláskor, elsötétült a kép és folyamatosan, szapora sípoló hangokat adott ki. Ilyenkor le kell állítani és még a tápot is ki kell kapcsolni, majd várni 5 percet.


Tehát kikapcsoltam a képernyőkímélőt, így nem lett semmi gondom az spontán újraindulással, de ez csak átmeneti megoldás. Bár automatikusan elinduló programot is lelőttem msconfig-ban, CCleaner-t leszedtem, és megtisztítottam a registry-t és az internet temp-fájlokat. A temp fájlok érdekes módon 11 megát foglaltak (nálam van, hogy 300 megát is), de a registry olyan szemetes volt, hogy csak na. A registry takarítás után pedig normál sebességen működött.


Ezután jöttek a driver-frissítések. Meglepődtem, hogy a videókártyán egy elavult 80.-as verziószámú ForceWare volt, így Nvidia oldaláról kiválasztottam a megfelelő terméktípust és frissítettem 250.-valahányas ForceWare-ra. Majd újraindítás.


Most a tesztelés jött. Mivel a gépet ismerősöm kishúga használja, elindítottam a Sims 2-t. Már töltéskor megállt, csak az egér mozgott. Restart. Lehet csak türelmetlen voltam, újra elindítottam, most már betöltődött, de mikor le akartam venni a grafikai beállításokat

(A Sims 2 még nálam is gyorsabban futott anno, pedig a specifikációim :

Intel Celeron 2.8 Ghz

1 GB RAM

Geforce 7600 GS

Windows XP Professional SP2)

akkor elég volt csak "magas"-ról a "közepes"-re állítanom a textúrázást, erre...kékhalál ( [link] persze német nyelven, mert német a windows. Ekkor már késő este volt, úgyhogy kikapcsoltam, és mentem haza.


Olyan nemrég egy szerelő foglalkozott vele és ÁLLÍTÓLAG leformázta a vinyót és újratelepítette a windows-t, de az adatokat kimentette, és visszatette. Na persze, a sok szeméttel együtt, higyjem is el, ráadásul 8000 forintért. Úgyhogy tervezem, hogy én saját magam ejtek meg egy formázást (töredezettségmentesítést néztem, de nem volt annyira töredezett, mint az enyém szokott lenni).


Viszont ha hardveres a probléma, akkor érdemes a BIOS-ban megnéznem a ventilátorok fordulatszámát. Legalábbis osztálytársam ezt ajánlotta. Van benne valami, ugyanis a driver frissítés óta bekapcsoláskor nagyon felpörög valami ventilátor (csak nem a videókártyáé?). Arra is gyanakodtam, hogy poros a gép belseje.


Nektek mi a véleményetek, ti már láttatok ehhez hasonlót? Vírus nem volt a gépen, két vírusírtóval is meg lett nézve, ami szerintem túlzás, hogy kettő legyen.


2011. aug. 4. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:

A 7600GS sokkal erősebb a 7300Le-nél azért futott nálad sokkal jobban (proci szerintem nem kell erős a játéknak).

Vírusírtóból elég egyet használni. A pórtalanítás is alapdolog fél évente, de minimum évente meg kéne ejteni.

Nézzd meg, hogy csökkentett módban stabil-e...ha igen, akkor valószínűleg szoftveres a probléma, ha úgy is kékhalálozik, akkor jó eséllyel hardveres. Ez lehet memória is. Kiírsz egy memtest.iso-t CD-re [link] (free download), rábootolsz és nyomod a memória tesztelést legalább egy órát (de többet is lehet...ha nagyobb a gond, akkor pár percen belül jönnek a piros sávok). A másik esélyes a tápegység, jó lenne szerezni egy cseredarabot ideiglenesen.

Egyelőre ennyi jutott eszembe.

:)

2011. aug. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mugen ***** válasza:

Szerintem itt hardveres gondról beszélhetünk. Operációs rendszer nélkül is jelentkeztek a hibák. Ahogy írod : "Máskor olyan is volt, hogy bekapcsoláskor, elsötétült a kép és folyamatosan, szapora sípoló hangokat adott ki." Ezt kéne tudni pontosan. itt keresd ki a hibajelzést biosnak megfelelően.

[link]


Szerintem ott lesz elásva a kutya valahol, de az is lehet hogy a táppal vannak gondok. Ha van csere táp, akkor próbáld ki azzal.

2011. aug. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon sok segítséget kaptam tőletek, köszi!:)


Még várom a válaszokat, ha valaki mondani akar valamit.

2011. aug. 4. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!