Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Pendrive-ot fat-tal vagy...

Pendrive-ot fat-tal vagy fat32-vel formázzam le?

Figyelt kérdés
2011. aug. 10. 02:02
 1/9 c:\ ***** válasza:
100%

Ha kisebb legfeljebb 4 giga a mérete, akkor FAT32-re, ha nagyobb mint 4 giga, akkor NTFS-re, mivel a FAT32 csak 4 GB-ig támogatja a maximális file méretet.


NTFS-sel csak akkor lehet gond, ha Windows 9x-es gépekbe is dugdosod néha napján, (mondjuk elég perverz) ugyanis azok alapból nem látják ezt a fajta filerendszert.

2011. aug. 10. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 c:\ ***** válasza:
100%

Ha legfeljebb...


A kisebb szó oda nem kell, tekintsük egyfajta bónusznak.

2011. aug. 10. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 c:\ ***** válasza:
100%
Persze ha nem akarsz 4 gigánál nagyobb file-okat másolni rá, akkor formázhatod a 4 gigánál nagyobbat is FAT32-re, csak ha FAT32-re formázod és mégis akarsz 4 gigánál nagyobb file-t rámásolni (pl. kicsomagolt DVD image), akkor ne lepődjél majd meg, ha nem sikerül.
2011. aug. 10. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaz, amit írt c:\. De egy valami azért van egy fontos dolog az NTFS-sel kapcsolatban: kb 60-70%-kal lerövidíti a pendrive életét, ezért szokták fat32-re formázni. Az ntfs minden egyes fájlműveletet naplóz a fájlrendszeren, igen nagymértékben megnövelve az írások és olvasások számát.
2011. aug. 10. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 c:\ ***** válasza:
100%

Köszönöm, jobban el fogom mélyíteni az NTFS ismereteimet, a $LogFile-ról beszélsz. Mondjuk érdekes kérdés, hogy a pendrive-nál egy-egy memóriablokk vajon hányszor írható/törölhető biztonságosan, valami több ezres szám (talán ~10.000) rémlik, de ennek mostmár biztos, hogy nem nézek utána. :)


Nem tudom, hogy számít e bármit is, de nyomtam egy zöld pacsit, mert számomra ez a válasz tényleg hasznos volt. :)

2011. aug. 10. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is fűznék egy sort az NTFS mellé. Ha arra formázod, akkor különösen ügyelj, hogy a pendriveot _szabályosan_ távolítsd el, ne csak kihúzd a gépből, mert az NTFS elég érzékeny erre.
2011. aug. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát akkor maradok a FAT-nál mivel nem használok 4Gb-nál nagyobb máreteket a pendrivemen, mert csak 2Gb-os :)

Köszi a választ!

2011. aug. 10. 15:58
 8/9 anonim ***** válasza:
minden egyéb nem kérdezett dologra sikerült választ találnom de az eredeti kérdése a kérdezőnek az lett vola ,hogy: fat-tal vagy fat32 -vel formázza-e le? nekem vannak 2 gigás pendrivejaim amit gyárilag FAT -tal formáztak le és vannak nagyobb pendrivejaim amik FAT32 ben vannak, az e közötti különbségre lennék kíváncsi ,autórádióban, Dj Cd lejátszó deckben (Pioneer CDJ400) használnám őket, hogy ugyan úgy látja -e majd a 2 formátumot?
2013. okt. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

de már meg is találtam a választ, köszi :)


"FAT is the file system that was created for use with MSDOS back in the old days.


A FAT32 is a more modern variation of FAT which was introduced by Microsoft in Windows 95 release b to address some issues with the way diskspace was allocated to files resulting in disks being full when in realitly they only had 3/4 of the amount of data stored on them that their capacity allowed."


tehát akkor FAT32 be kell ha win95 utáni dolgokban akarjuk használni :)

2013. okt. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!