Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha most építenél gamer pc-t,...

Ha most építenél gamer pc-t, akkor milyen tokozású procit tennél bele? ár/teljesítmény arány számít.

Figyelt kérdés
2011. aug. 10. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Ősszel érkezik a Buldozer. AM3+ és bele a Buldozert. :)
2011. aug. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
LGA1155-ös foglalatos 6-os szériás alaplapot, amely az Ivy Bridge-es processzorokkal kompatibilis.
2011. aug. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Most semmiképpen nem építenék gamer PC-t, mert fél éven belül már rogyadozni fognak a polcok a teljesen új architektúráktól. Én ha te lennék, feltenném ezt a kérdést még egyszer újév környékén.
2011. aug. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

hogy vannak ezek az intel generációk?

bocsi....amd-s vagyok mióta világ a világ...de kíváncsi vagyok....

2011. aug. 10. 23:10
 5/7 Panda Péter ***** válasza:
én lga1155-re építenék. am3+ csak átmeneti tokozás lesz, hosszú távon nem érdemes tervezni vele. ráadásul a legjobb ár/érték aránya és jövőtállósága a 2500k-nak van a piacon. lehet (sőt, valószínűleg) lassabb mint a bulldozer lesz majd, de gyakorlagilag phenom II fölött már olyan teljesítményekről beszélünk, amik bőven kihajtanak szinte minden VGA-t egy jó ideig.
2011. aug. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért, az LGA1155 az nem átmeneti tokozás? Pár hónap, és rögtön 4 féle tokozás lesz a piacon az Intel részéről. Nem csodálom, hogy sokan nem látják át ezt a káoszt. Az AMD részéről annyit lehet tudni, hogy FM2 foglalatba jön az összes következő generációs processzoruk. Akármelyik gyártót választod, két év múlva semmit nem tudsz majd az alaplapodba rakni.
2011. aug. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Panda Péter ***** válasza:

lga1155be bele fog menni az ivy bridge.

az lga2011-ről inkább ne beszéljünk, olyan komplex a chip, hogy szerintem a legolcsóbb lapok is 80-100ezer körül lesznek, ez már inkább munkaállomás szint.

az lga1156 és 1366 pedig kifutú foglalatok.

2011. aug. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!