Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kicsomagoláskor mit vesz...

Kicsomagoláskor mit vesz igénybe a számitogép?

Figyelt kérdés
a proci 20-30 % on fut max! a RAm 50% MAX , nemtudom mit vesz igénybe, elég lassú, jelenleg a Crysis2 telepitése folyik, Exctacting files-t ir, kb 10 perce megy már és még csak a felénél jár....
2011. aug. 10. 23:08
 1/8 A kérdező kommentje:

Még hozzáfűzém:

CPU : AMD PhenomII X4 955 (3.2ghz) Black Edition

RAM: Kingmax 6gb 1333mhz (2+4)

2011. aug. 10. 23:10
 2/8 anonim ***** válasza:
Elsősorban proci, másodsorban a winyó írási sebessége ami még befolyásolja.
2011. aug. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A SATA III -as vinyóknak mennyi az irási sebessége? 7200rpm, 32mb cache
2011. aug. 10. 23:15
 4/8 anonim ***** válasza:
Az attól függ, melyiknek. Amúgy a SATA 3-as winyó semmivel sem gyorsabb, mint a 2-es.
2011. aug. 10. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 c:\ ***** válasza:

A mai processzoroknál egyértelműen a winchester sebessége szab határt a kicsomagolásnak, pontosan ezért látod azt, hogy a processzor csak 20-30%-on dolgozik.


Próbálj meg tömöríteni, valami jó erős tömörítéssel, mindjárt a processzor lesz a szűk keresztmetszet. :)


Attól, hogy SATA3-as egy winchester (ahogy előttem is írták) semmiféle sebességnövekedéssel nem jár, a maximális olvasási és/vagy írási sebességből mostanában kezjük el talán elérni a SATA 1-es szabvány által megengedett maximális 1.5 Gbit/másodperces sebességet.


A SATA3-as szabvány (van már SATA 3.1 is egyébként) által támogatott 6 Gbit/másodperces átviteli sebességet egyhamar nem fogjuk elérni, mire meg elérjük, addigra már úgy is SATA6 lesz. :)


Tehát téves feltételezés azt hinni, hogy amennyiben az ember rendelkezik SATA3-as csatlakozóval és vesz egy SATA3-as winchestert, akkor mostantól aztán bizony száguldania kell az adatoknak, ugyanis ez nem így van.


Ha gyorsabb adatátvitelt akarsz, akkor továbbra sem marad más, mint az SSD vásárlás, vagy esetleg több ATA merevlemez RAID Stripe-ban való összekötése.


Természetesen ugyanez SSD-vel is eljátszható, ahogy ezek a kedves fiatalok is tették ezen a régebbi videón:


http://www.youtube.com/watch?v=96dWOEa4Djs&hd=1

2011. aug. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Semmivel sem gyorsabb??? 4500 forintot fizettem csakhogy 2napig használt SATAII vinyómat kicseréljék SATAIII-ra, és csak ár-különbözet-et fizettem!

Szóval árban is drágábbak valamivel a sata3-asok, ez akkor miért van? miért írnak 6gbit/s-et a SATA3 nak miközben a SATAII -nek 3gbit/s-et?

2011. aug. 11. 10:11
 7/8 c:\ ***** válasza:

A SATA 1-2-3 egy csatoló, mindháromnak megvan az a maximális sávszélessége amit átenged, de az nem egyenlő az eszköz sebességével amit rákötsz.


Természetesen vannak bizonyos optimalizálások a SATA3-ban a SATA2-höz képest, ha attól nyugodtabban alszol, akkor egy hajszállal gyorsabb mint a régi SATA2 winchestered, de egyébként valószínűleg egyáltalán nem. (bár persze nem tudhatjuk, ha a SATA2-es winchestered pl. 5400 RPM-es volt, vagy esetleg most az újban több a cache, akkor mindenképpen gyorsabb valamivel)


A mechanikus winchestereknek egész egyszerűen megvannak a maga korlátai, SATA 2-3 portra köthetőek közül az egyik leggyorsabb manapság a WD Velociraptor széria, ami 10.000 RPM-el pörög.


Nem tudom, hogy ezen mit lehet annyira nehezen megérteni, hogy egy mechanikusan működő dolognak egész egyszerűen korlátai vannak, az egészet már évekkel ezelőtt el kellett volna felejteni, de csak nem sikerül.


Lényegében manapság a winchester (HDD) az egyetlen alkatrész a számítógépekben, ami felépítését tekintve nagyon keveset fejlődött az elmúlt években. (igazából nem is nagyon tud, lévén nem igazán lehet másmilyenre tervezni, igazán gyorsulni csak a pörgési/forgási sebesség még további növelésével tudna)


Egyébként legalább van SATA3-as csatoló az alaplapodon?


SATA dolgok:


[link]

2011. aug. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Természetesen van... ez az oka hogy lecseréltem, azt hittem csak sataII-es portok vannak az alaplapon...
2011. aug. 11. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!