Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lassú a felfogása a monitoromnak?

Lassú a felfogása a monitoromnak?

Figyelt kérdés

Analóg LCD monitorról van szó, Samsung SyncMaster 940N. Évekig kifogástalanul működött, majd elkezdte a következő tüneteket produkálni:


Ha bedugom a konnektorba, akkor se kép, se hang, semmit nem reagál. 5-10 perc várakozás után elkezd villogni a készenléti üzemmódot jelző LED. Ezt kellene azonnal csinálnia, amint áramot kap. Bekapcsolni ilyenkor még nem hagyja magát. Ha bemenő (kép) jelet is kap, akkor szintén nem reagál semmit. Pár óra (!) várakozás után azonban hirtelen megjelenik a kép. Ilyenkor működik, ki-be kapcsolható. Ha hosszabb időre lekapcsolom, vagy kihúzom a konnektorból, akkor minden kezdődik elölről.


Mi lehet a hiba? Mi romolhatott el benne? Én tápegység hibára gondolok, de ez csak tipp. Szervizbe vinni nem akarom, mert nem érné meg a pénzt, inkább vettem helyette egy másikat. De érdekelne, hogy vajon mi lehet a baja, ha esetleg valakinek van ötlete. Technikai szakzsargon is jöhet.


2011. aug. 12. 12:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem ne húzd ki a konnektorból csak kapcsold ki hátha úgy kicsivel jobban működik majd.Igen valószínű táp de érintkezési hiba is lehet nem tudom biztosra megmondani mivel nem látom nem szedhetem szét de ha nem ér meg neked annyit a monitor hogy megcsinálják akkor 30000-32000 Ft körül már lehet jó monitort venni 16:9-es képarány és a többi.
2011. aug. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!