Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy merevlemez tartalmát át...

Egy merevlemez tartalmát át lehet 100%-ban másolni egy másik vinyóra?

Figyelt kérdés
Ki akarom a gépemben cserélni a HDD-t de nem akarok minden újratelepíteni meg ilyesmi. Azt akarom, hogy a mostani vinyóm tartalmát egy az egyben átmásolni az újra, hogy azt csak beteszem utána a gépbe és működik anélkül, hogy hozzányúlnék. Az érdekelne, hogy lehetséges-e ez.
2011. aug. 12. 12:59
1 2
 1/17 legendavagyok01 ***** válasza:
Lehet. Keress rá a merevlemez klónozásra. Csomó leírás is van.
2011. aug. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha ugyanabba a gépbe akarod akkor lehetséges..de ha egy másik gépbe raknád akkor nem működne már csak a driverek miatt.
2011. aug. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ugyanabba a gépbe szeretném, csak a vinyó kerülne cserére. Ilyen klónozásféleségre gondoltam mint amit az első válaszoló írt.
2011. aug. 12. 13:21
 4/17 anonim ***** válasza:

Lehetséges, linux-ban (akár live CD-vel) a dd paranccsal szektorról szektorra mindent másolhatsz. Ha nagyobbra cseréled, akkor így lemásolhatsz mindent 1-az 1-be az új HDD-re. Sokáig tart, mert az üres helyet is másolja, de tutira működni fog. Ha átmásoltad, utána a partíciókat átméretezheted a GParted nevű programmal, hogy kitöltse az új winchestert. Persze a másoláshoz mind a két HDD-t be kell tenni a gépbe. Egyébként nem értem, hogy a régit miért nem hagyod benne, nincs neki csatlakozóhely? Ha nem tudod egy gépbe belerakni mind a két HDD-t akkor lehet hálózaton is két külön gép között (pl. dd és netcat parancsok kombinációjával). A részleteket itt hosszú lenne leírni, de a kérdés végülis csak annyi volt, hogy lehet-e, a válasz pedig IGEN.

Ha konkrét megoldás kell a feladatra, akkor csinálhatok egy leírást, csak nem tudom hova tehetném. Vagy segíthetek chat-en, de abból rajtad kívül senki más nem tanul.

2011. aug. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
A 13:24-es vagyok: Knoppix live CD-t ajánlom ilyesmire. A dd használható klónozáson kívűl másra is.
2011. aug. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

ez engem is érdekelne

klonozással az op rendszert is átlehet másolni?

2011. aug. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
már rákerestem látom hogy lehet
2011. aug. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy most a gépemben egy 5200RPM/64MB WD Green 1TB-os vinyóm van, ezen van a rendszer is és nagyon lassú. Van nekem egy 7200/32MB Samsungom is, amit eredetileg eladtam volna, de mivel a WD ennél lassabb így inkább azt adom el, erre meg megy az ami eddig a WD-n volt. Ezen van a rendszer, meg még párszáz giga adat is.
2011. aug. 12. 14:09
 9/17 anonim ***** válasza:

Gyorsan megpróbálom leírni a megoldást knoppix live CD-vel (vagy DVD-vel, mert nem tudom, hogy a CD-s változaton is van-e GParted)

Mind a két winchester legyen a gépben. Indítsd a gépet a live DVD-ről.

Ha bejött az asztali környezet nyiss egy terminált: Alkalmazások -> kellékek -> Terminál (ha mégsem ott van, akkor találd meg :) )

írd be oda ezt a parancsot:

dmesg | grep \[sd[a-z]\]\ [1-9]

ha nem ír ki semmit, akkor próbáld egyszerűen ezt:

dmesg | grep sd[a-z]

ez több sort ad, de így neked kell kikeresned a megfelelőt.

Keress ehhez hasonló sort

[ 4.784167] sd 0:0:0:0: [sda] 625142448 512-byte logical blocks: (320 GB/298 GiB)

a winchesterek elnevezése: sda, sdb, sdc, ...

itt látszik, hogy sda 320 GB-os

Ez a parancs arra kellett, hogy megtaláld melyik HDD az sda, melyik az sdb, ... Feltéve, hogy nem ugyan olyan méretűre cseréled, ebből be tudod azonosítani, hogy melyik az új.

ha sda a régi és sdb az új, akkor a következővel klónozhatod a régit az újra:

dd if=/dev/sda of=/dev/sdb bs=8M

ez alapból nem ír ki semmit, csak ha befelyezte.

if= után a forrás (a régi lemez), of= után a cél (az új lemez), bs= után az egyszerre másolt adat mennyisége (ettől függ a hatékonyság, megfelelő blokkmérettel gyorsabban másolódik) ha nem akarsz kísérletezni akkor maradjon bs=8M, vagy ha kihagyod, akkor 512 bájtos egységekben másol.

A másoláshoz nincs folyamatjelző, de ha nyitsz egy másik terminált és ott kiadod a következő parancsot:

kill -USR1 `pidof dd`

akkor abban az ablakban, ahol a dd fut kiírja, hogy mennyit másolt át eddig milyen átlagsebességgel és mennyi idő telt el. Ebből következtethetsz arra vagy ki is számolhatod, hogy mennyi van még hátra.

ez a ` magyar kiosztással alt gr+ 7 vagy angol kiosztásban a magyar szerinti 0 billentyűvel írható ilyen fordított szimpla idézőjel.

Ha vége a másolásnak, ami sok GB-nál sok idő lesz, akkor az új lemezen pontosan az van, mint ami a régin volt. A partíciós tábla is egy az egyben másolódott, tehát a partíciók nem töltik ki az egész lemezt, hanem ugyan akkorák mint a régin volt, úgyhogy a maradék üres helyre létrehozhatsz új partíciót, vagy megnövelheted valamelyik létezőt. Erre használhatod a GParted programot, amit valahol a menüben megtalálsz (alkalmazások->rendszereszközök, vagy rendszer->beállítások, vagy rendszer->adminisztráció)

Ha nem csak átméretezed a partíciót, azaz nem csak a vége kerül új helyre, hanem az eleje is, akkor ez a művelet is sokáig tarthat egy nagy partíció esetén, mert áthelyezni is kell, nem csak üres helyet hozzáadni.

Így gyorsban kb ennyi.

2011. aug. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

1 TB-ra klónozással egy napot rá kell szánni.

Ha a rendszerpartíció külön van és kicsi, akkor megoldható gyorsabban. Csak a partíciós táblát klónozd, az után a rendszerpartíciót, majd a többit csak formázd meg az új HDD-n és másold át az adatokat. Ha nincsenek tele a partíciók, akkor gyorsabb az egyszerű másolás.Csak a rendszert kell feltétlenül klónozni.

2011. aug. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!