Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért fontos HDD-knél az rpm?...

Miért fontos HDD-knél az rpm? Nem az a lényeg, hogy hány Mb/s a sebességük?

Figyelt kérdés
világosítsatok föl, mert nem értem
2011. aug. 12. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen mindegy,de a sebesség meg függ a fordulatszámtól is.

Jobban átgondolva igazából lényegtelen adat.....

2011. aug. 12. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"hány Mb/s a sebességük?"


És az szerinted, józan paraszti ésszel átgondolva, nem függ a tányér forgási sebességétől? Na meg az elérési idő se mindegy, főleg kis file-oknál.

2011. aug. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jó,de ha 2 lemez adatai megegyeznek,akkor kit érdekel a fordulatszámuk.A felhasználókat igazából cseppet sem.
2011. aug. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
összefügg a kettő, de az gáz, ha valaki a rpm miatt azt mondja a winchesterre, hogy lassú, pedig nem is tudja a tényleges sebességét
2011. aug. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

18:13!

hogy jön ide az elérési idő? kérdeztem?

csak azt írtam, hogy mbps helyett gyakran az rpm érdekli az embereket, pedig ahogy a harmadik írta, a felhasználók szempontjából lényegtelen. szerintem egyébként a lassabban forgó tovább kitart, tehát talán még előny is, ha kevesebb az rpm

2011. aug. 12. 18:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Tovább kitart? Mitől tartana tovább? Ugyanazt a mozgást végzi el, csak lassabban. Van 7200 rpm-es tíz éves winyóm, és semmi baja. Ilyen élettartammal nem panaszkodom. De veghyed akkor az 5400-ast, használd egészséggel.


"hogy jön ide az elérési idő? kérdeztem? "


Ilyen mentalitással inkább ne kérdezz semmit, mert látom neked hiába írja az ember, te okosabb vagy, de akkor nem világos, minek írtad ki a kérdést. Az elérési idő amúgy igencsak fontos paraméter, de ha neked nem számít, hajrá.

2011. aug. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

fontos az elérési idő, ezzel egyet értek, de semmi köze a témához.

én azt írtam, hogy az mbps helyett az rpm-et nézik. olyat nem írtam, hogy fölösleges figyelembe venni az elérési időt, csak azt, hogy az rpm fölösleges szempont, mivel önmagában nem jelent semmit (csak azt, hogy 120-at pördül másodpercenként).

2011. aug. 12. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!