Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért akarja formázni a külső...

Miért akarja formázni a külső winchestert a gép?

Figyelt kérdés
Újraraktuk a gépet, most win7 került rá, és a korábban használt winchesterhez most azt írja ki, ha bedugom, hogy formázni kell. Pedig nagyon nem kéne, hisz tele van. És az én laptopomon nincs semmi problémája. Szintén Win7. Van valami 5let? :)
2011. aug. 15. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
a fájlrendszerrel lehet a probléma. milyen fájlrendszer van a külső HDD-n?
2011. aug. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Amikor a külső vincsit csatlakoztatod látod a fájlokat?


Nekem van egy túlmelegedő külső HDD-m, állandóan kikapcsol, meg újramountol. Ezután szokta kiírni, hogy a meghajtó hibás lehet és akarom-e formázni meg lemezhibákat keresni. (ahogy értettem, neked is ilyen hibaüzenetet ír ki)


A te esetedben arra gondolok, hogy a legutóbbi használatkor az operációs rendszer futása közben húztad ki, miközben nem demountoltad (távolítottad el/csatoltad le a tálcán a kis ikonnal) azt, és ez nem tetszett a Windows 7-nek (szabálytalan leállásnak, vagy tudja a fene, minek gondolta).


Ha feljön megint az ablak, akkor ikszeld ki. Nézd meg, látod-e a fájljaidat. Ha úgy nézd ki, megvan minden fájlod, akkor nincs gáz. Azért persze csinálj egy backupot (biztonsági mentést), az mindig hasznos lehet ;)


Ha gyakran felugrik az ablak, hogy formázni akar, meg lemezhibákat keresni, és/vagy eltűntek látszólag a fájljaid, akkor vagy a fájlrendszer sérült, vagy a vinyónak lehet valami baja. Amikor feljön az ablak, megkérdezi, hogy ellenőrizze-e a fájlrendszert, vagy valami hasonló, arra mond, hogy igen. Persze előtte backupolj (ha látod a fájlokat), mert a Windows néha érdekes dolgokat csinál.


Ha ez nem segít, akkor pl. nézd meg, melegszik-e, ha igen, állítsd az élére, próbálj biztosítani neki jobb hűtést, stb. A külső HDD-knél, főleg huzamosabb használat esetén, meleg nyári napokon előfordulhat túlzott melegedés, emiatt leállnak. Ha ez nem egyszeri és garanciális még, érdemes lehet megnézetni.


Remélem segítettem!

2011. aug. 18. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
megoldódott, köszönöm a segítséget :)
2011. aug. 18. 20:48
 4/5 anonim válasza:
Megkérdezhetem, hogy hogy oldódott meg a probléma, mert nekem is ugyanez merült fel?
2012. jún. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
hogy oldódott meg??
2015. ápr. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!