Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A táp okozhat magas processzor...

R3TR0 kérdése:

A táp okozhat magas processzor hőmérsékletet?

Figyelt kérdés
Volt 1 procim új procihűtővel szar noname táppal és 73 fokos volt, mondom biztos magas a proci fogyasztása így beletettem 1 kisebbet az 71 fokos volt, lehet a táp miatt? És ha a táp szart be akkor sem indul be a gép ? Mármint a táp is elindul a procihűtők sem de se kép se hang sípolás sem meg semmi!
2011. aug. 15. 21:08
1 2
 1/12 Smartguy86 ***** válasza:
A processzor hőmérséklete nem lehet magasabb a táp miatt. Ott a hűtő gyenge, vagy rosszul van felrakva (nem fekszik fel rendesen, nincs paszta rajta, stb.)
2011. aug. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ilyen magas hőmérsékleten 2 fok akár véletlen hiba is lehet a mérésedben. ÉS azzal a rendszeres hibával számoltál, hogy a környezet hőmérséklete is jelen van a mérésnél?

És egyáltalán milyen szoftveres kondícióban mérted?


Amennyiben a táp lead elegendő áramot, akkor tud nagyfrekvencián dolgozni a processzor, ha nem ad elég áramot, a PLL visszaveszi a működési frekvenciát. A feszültséget konstansnak tekintjük. Ennyi.

2011. aug. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Smartguy86 ***** válasza:
Ezzel csak annyi baj van, hogy ha a táp nem ad le elegendő feszültséget, akkor a PG szignál áramkör nem is engedi elindulni a gépet... ahhoz ugyanis visszaigazolás kell a táp felé, hogy a kellő feszültség rendelkezésre áll.
2011. aug. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Biosban volt ez az érték , alaplap hiba miatt sem lehet magas a cpu hőmérséklete ? Nem igaz, hogy egy E7200-at 35 fokon tartott a hűtő és egy E3300-at 71-ig visz ! :S
2011. aug. 15. 21:25
 5/12 Smartguy86 ***** válasza:
Rosszul lett felhelyezve a hűtő. Szerintem.
2011. aug. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
775-ös hűtőt sz.ted hogy lehet rosszul feltenni ?
2011. aug. 15. 21:41
 7/12 Smartguy86 ***** válasza:
Azt lehet a legkönnyebben rosszul feltenni. Azokat a szar pöcköket mire benyomkodod, lehet nem is fekszik jól a processzoron a talpa. Hát ha még a paszta sem jó...
2011. aug. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A paszta tuti jó volt, na igen azokat a szar pöcköket bedugni tényleg szar főleg ha mikorra a 4-re érnél az első kiugrik :D Majd kitalálok valamit!
2011. aug. 15. 21:45
 9/12 Smartguy86 ***** válasza:

Jah, Intel-nél jól elbaxták azt a szériát, nem is értem, hogy juthatott eszükbe ilyen rögzítési módot kialakítani olyan processzorokhoz, ahol a család fele nagyteljesítményű, többmagos processzor...


Szerencsére a 3rd party hűtők 90%-a már keresztülcsavarozós módszerrel rögzíthető, szóval meg lehet úszni :)

2011. aug. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Na ja , nekem is van 1 másik hűtőm csavaros megoldás de azt nem tudom , hogyan kell feltenni :O:O:O valaki tipp? Ugyanis mikor ráteszem a procira ráillesztem a csavarok még kb 2 mm-re vannak a laptól és nem tudom megoldani :O
2011. aug. 15. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!