Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Kingston V+ 96GB SSD. Mire való?

Kingston V+ 96GB SSD. Mire való?

Figyelt kérdés

Több gépeknél láttam beleirva a listájába ilyet: - Kingston V+ 96GB SSD, vagy esetleg más márka

Ugyebár ez 1 kis memo kártya a gépbe...De mire is szolgál?Erre telepittik az op.rendszert?

Elöre is köszi a válaszokat :D


2011. aug. 22. 23:52
 1/7 Panda Péter ***** válasza:
igen, az SSD-re kell telepíteni az oprendszert illetve azokat a programokat amikkel sokat dolgozol. ez egy nagyon speciális hardver, ami kis odafigyelést és szakértelmet igényel, de nem váltható ki semmilyen más alkatrésszel (se gyorsabb procival se több rammal) és nagyon meggyorsítja az oprendszer működését.
2011. aug. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Értsd: Egy kisebb kapacítású, rohadt drága winchester, ami sokkal gyorsabb mint egy sima.
2011. aug. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2-3x gyorsabb mint egy átlagos vinyó és sokkal gyorsabb az adatok véletlen elérése. Ha ilyenre telepíted az oprendszert, rendkívül gyors gépet kapsz. Sajnos gyorsan romlik az állapota ami azt jelenti, hogy a gyakran írt cellák hamar megpistulnak. Ezeket a cellákat leblokkolja a hardver és fogy a tárolókapacitás.
2011. aug. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kössz a válaszokat!! mennek a kezek :D

De ha nem nagyon irnám át rajta a fájlokat akkor nem lenne semmi gondse...Vagy akkor is? :D

2011. aug. 23. 11:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Olvasni a cellákat elvileg az eszköz egybefüggő élettartamáig lehet, tehát míg az egész el nem romlik. Írni korlátozott mennyiségben lehet 1-1 memóriacellát ~pár száz bájtnyit. De egy fájl ugye több cellányi helyet foglal el. Nem arról van szó, hogy gigák tűnnek el napról napra. Ha már nem tud írni arra a részre (mint egy bad szektor ~pár száz bájt minusz), egyszerűen megjelöli írhatatlannak és kihagyja. De sértetlen lesz a fájl.
2011. aug. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Panda Péter ***** válasza:
ez tévedés, mivel minden mai ssd-ben van egy wear leveling-nek nevezett algoritmus, ami mozgatja az adatokat az ssd "felületén", hogy minden cella egyenletesen legyen terhelve és lehetőleg egyszerre érjék el az éllettartamuk végét, szóval amíg konkrétan a teljes SSD meg nem döglik, addig nem fog csökkenni a tároló kapacitás. ráadásul ha az ember megcsinál pár óvintézkedést akkor elég sokáig kitolható az élettartam (erre értettem, mikor azt írtam, hogy valamennyit érteni kell hozzá).
2011. aug. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerinted hányszor írható egy cella, meddig bírja?
2011. aug. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!