Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Notebook hálózati vezérlő...

Notebook hálózati vezérlő miért nem működik?

Figyelt kérdés

Feltelepítettem a gépre a win7 64 bites verzióját. A wifi nem akar működni. Van egy bekapcsoló gombja, de azt sem érzékeli, hiába nyomkodom. Előtte linuxon ment...

A gép típusa: HP 625 Notebook XN829EA

Hálózati kártya everest szerint:Realtek PCIe FE Family Controller


Az eszközkezelő szerint más eszközöknél minden rendben, csak itt van az a kis sárga háromszög a driver-hiány miatt.


Próbáltam már HP oldaláról is letölteni drivereket, meg millió más helyről, de semmi... :S


Nem tudja valaki mi lehet a probléma?

Jó helyen keresgélek egyáltalán?


2011. aug. 24. 20:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem is HP van, és rossz driverek voltak az oldalukon. Még az Everest se jól írta ki hogy milyen wifi adapter van benne. Szedd ki az akksit, annak helyére bele van írva hogy milyen van benne (legalábbis nálam...).
2011. aug. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A Realtek nem a wifi adapter. Nézd meg még egyszer. Valószínűleg Atheros vagy Ralink van benne.
2011. aug. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az akksinál nincs semmi, mintahogy a gép hátulján sem :S



[link]


Elvileg ennek kell lennie. Mást nem találok. Vagy más menüpontban nézzem az everestet?

2011. aug. 24. 21:07
 4/14 anonim ***** válasza:

Mondom hogy nem az, sem elméletileg, sem gyakorlatilag.

Elméletileg ezek:

[link]


[link]

2011. aug. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Én elhiszem!

Megpróbálom feltenni ezeket is! Pillanat és írom az eredményt.

2011. aug. 24. 21:19
 6/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nem segít... Nem értem már mi lehet a baj.
2011. aug. 24. 21:26
 7/14 anonim ***** válasza:
Van még egy megoldás, Everestben a "Hardver azonosítónál" a képeden van egy kód (PCI\VEN_10EC...) erre keress rá google-ben (szerintem jobb katt rajta és lesz olyan hogy másolás, nemkell beírni), énis így tudtam meg, hogy Broadcom wifi adapterem van......
2011. aug. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Csak ott a probléma, hogy Everestben sem találja a wifi adaptert.
2011. aug. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja hát lehet hogy nem a Realtek cuccot kéne nézni, hanem inkább ismeretlen eszközként fogja mutatni, de a kód attól még ott lesz annál is.
2011. aug. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Rákerestem, realtek familyt dob ki. Eszerint tényleg az van benne, tehát jó a driver.


A wifi kapcsoló megnyomásakor a bluetooth kapcsol ki-be... Szerintem ez se normális. Nem lehet valahogy rendszeren belül gomb nélkül bekapcsolni a wifit? Amúgy próbáltam CTRL, shift altgr fn stb-vel is de ezen a gombon csak a wifi jel van.

2011. aug. 24. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!