Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » MIért csinálja ezt a gépem?...

MIért csinálja ezt a gépem? Csak csökkentett módban tudok gépezni!

Figyelt kérdés
ma gondolt egyet játék közben kaptam egy kékhalált, és azóta nem is indul rendesen a windows(7) próbáltam ujratenni hátha virus vagy valami de nem tudom! kék halált kapok akár win7-et akarok telepiteni akár XP-t, segitség!
2011. aug. 26. 18:28
 1/5 netzsaru ***** válasza:

LEGYÜNK POZITÍVAK PRÓBÁLJUK MEGOLDANI A HIBÁT

1. ha csökkentett módban megy a géped akkor megnyitod rendszergazdaként a parancssort(cmd)

2. most futtatod a CHKDSK nevű programot: beírod a parancssorba hogy: chkdsk /f (enter)

utána i-betű (és enter)

ez ellenőrzi a gépedet és kijavítja az indexelt és nem indexelt fájlok hibáit (amikor újraindítod a gépet), rossz szektorokban levő fájlokat helyez át, és a sérülteket javítja ...

ez eltart egy jó ideig, a végén ír egy összesítést.

3.ha végzett akkor automatikusan újraindul a gép, és elindítod normál! módon.

4. Ha így is kék halál lesz akkor a gép bekapcsolása után valamelyik F1-F12 billentyűvel elő tudod hívni a windows hiba utáni helyreállítását (ha rákattintasz hogy ellenőrzés és kísérlet a hibák javítására akkor utána , vagy a hibaelhárítót. Itt kiválaszthatod hogy kísérlet a h

2011. aug. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vírus.
2011. aug. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 netzsaru ***** válasza:

FOLYT. :

és utána rákattintasz az ellenőrzés és kísérlet a hibák javítására és NE PISZKÁLD UTÁNA A GÉPET, mert nekem is 16 órába telt mire helyreállította a laptopot hogy el tudjon indulni a windows 7 normálisan.

5. ha ez sem jön be akkor a boot menüben átveszed a kábel beállítást SATA-ról ACHI-ra asszem

0. PRÓBÁLD MEG ÚJRATELEPÍTENI A NEMRÉG FELTELEPÍTETT ILLESZTŐPROGRAMOKAT, ÉS TÖRÖLD LE A NEMRÉG FELTELEPÍTETT PL:JÁTÉKOKAT, ALKALMAZÁSOKAT, PROGRAMOKAT


****************************************


HA MINDEZ NEM JÖN BE ÉS UGYANÚGY BEJÖN A BIZTONSÁGI LEÁLLÍTÁS (KÉKHALÁL) AKKOR NEM AKAROM KIIMONDANI DE LEHET HOGY SZEKTORHIBÁS A VINYÓD ÉS ARRA NINCS MÁS MÓD, KI KELL CSERÉLNI, MIVEL ILYENKOR ÖNKÉNYESEN IS ADATOKAT VESZT (FELEJT). EZ AKKOR KÖVETKEZHET BE HOGYHA MÁR NAGYON ELHASZNÁLÓDIK ÉS EGY KIS ERŐHATÁS ÉRI (PL LÖKÉS KOCCANÁS), VAGY HA ÚJ AKKOR CSAK OLCSÓ VOLT BELE A HDD ÉS MEGSÉRÜLT.


SOK SIKERT A GÉPEDHEZ!

2011. aug. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 netzsaru ***** válasza:

Vírus azért nem jöhet szóba mert ha újra akarja telepíteni a gépét akkor ennek a menete: berakja a lemezt, kikapcsolja, bekapcsolja, boot-ol a lemezről, beállítások, formázás..., telepítés ....

ebben a LÉNYEG:

a régi windows fájlokat nem tölti be mivel a cd/dvd ről boot-ol be, és a vírusok a windows-al együtt indulnak el. Az avast!nak van egy olyan ütőfegyvere ami:indítás előtti ellenőrzés, be tudod ütemezni és az összes vírust még mielőtt elindulna a windows, még mielőtt aktiválódhatnának, ki tudod választani hogy karantén, törlés vagy kísérlet a javításra legyen és ez nagyon hasznos funkció.

2011. aug. 26. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
vinyót néztem már, 4 bad sector, 100/99 a telejsitmények, és most véghezviszem amit írtál remélem segíteni fog!!!
2011. aug. 26. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!