Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normálisnak mondható ez a...

Normálisnak mondható ez a hőmérsékletegy új laptop esetén? Megéri egy plusz hűtő?

Figyelt kérdés

A laptopom Asus n53sv sz013d kb. 1-1.5 hónapos. Előtte nem volt csak asztalim.

Tényleg szinte minden játékot visz nagyon magas beállítások mellett, a probléma nem is ez, hanem, hogyha hajtom akkor értelemszerüen felpörög a ventije mint a fene, ahogy emelkedik a hőmérséklet! Nem tudom viszont mennyi lenne a normális?

A gép indulást követően, "bemelegedve" 50-60 fokos . Ha komoly terhelésnek teszem ki amelyben bekapcsol a dedikált vga is, akkor 75-83 fokra is felmegy!

Nem panaszkodik sosem, nem sípol nem ír hibaüzit, csak soknak találom!

Leszedtem egy speedfant és az mutatta ki nekem a hőmérsékletet!


2011. aug. 26. 21:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Speedfan szar adatokat is szokott kiírni. Pl. gigabíte alaplapoknél konstans 80 fok az egyik hőmérséklet.
2011. aug. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 reptoid tudós 2 ***** válasza:

Ha a "hajtod" alatt tuningot értesz, akkor gond, a gyári hűtés nem elég hozzá, a procinak nem lenne szabad 55-60°C fölé mennie.


Próbáld ki az Everest nevű programot a hőmérséklet mérésére, hogy abban is annyi-e.


Használd a laptopot sima, kemény felületen (pl asztal), ne ágyon, vagy szőnyegen, mert attól is jobban melegedhet.

2011. aug. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem a "hajtom" alatt nem húzást értek, hanem, hogy kihasználom, másképp mondva terhelem (pl Rift nevü mmo fullra húzva eléggé megterhelő szerintem!


Az érdekes hogy everestel is megmértem 1-2 fok eltérés van maximum a legujjabb speedfanhoz képest!


Gépet beinditom alapbol 33fok hdd 48fok gpu és 55fok cpu Ez így kb mondom alap érték, mozzillán és alap startkor elinuló dolgokon kivül nem megy semmi!

Érdekesség még, hogy a laptop bármely pontját ha fogom nem érzem hogy meleg lenne (azért ha valahol 55 fok van a gépbe annak nem csak maximum langyosnak kellene lenni szerintem)


No a lényeg hogy ha játékot inditok akkor bizony jócskán megugrik a cpu de ugylátom van egy maximum amitől nem megy feljebb! Ez a 80-83 körüli érték ez úgy fixen megmarad ennél jobban nem melegszik.


Engem nem zavar, ha tudom, hogy ez normális egy laptopra tekintvén és nem lesz semmi gondja tőle!


Még elfelejtettem kérdezni, hogy érdemes e venni laptop hűtőt? Nem vágja haza egy idő után a gyári hűtést? ÉRtem én ezt arra, hogy ha most elkezdem hűteni pluszba akkor ugye tudom is én átlag 10 fokkal hűvösebb lesz! De ha egyszer utánna nem használom akkor meg nem lesz még rosszabb a gyári? Tudomis én anyira "hozzászokik" a plusz hűtéshez hogy a saját már nem lesz elég magába?


Am ittvan pl ez a hűtő, rendkívül olcsó és egész jól néz ki:

[link]


vagy ez talán még jobb:


[link]

2011. aug. 27. 12:31
 4/4 reptoid tudós 2 ***** válasza:

Ha állandóan ilyen meleg lesz, az fogja hazavágni a gépet!


Egyébként lehet hogy a konstrukció hibája, nekem is volt olyan alaplapom, amin tojást lehetett volna sütni, de abból a típusból mindegyik olyan volt, a gyári hűtése nem volt megfelelő.


Egy laptophűtő nem árthat, nem "szokik hozzá" a hűtőd, és a kemény felület a laptop alatt tényleg fontos.

Jah, és a levegőzőnyílása ne legyen eltakarva véletlenül!

2011. aug. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!