Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Normális ha az alaplap hőmérsé...

Gipsz Jakab24 kérdése:

Normális ha az alaplap hőmérséklet 80 fok felett van laptopnál?

Figyelt kérdés
A SpeedFan progival néztem. Gondolom a Temp1 jelzi az alaplapi hőmérsékletet. Az normál esetben 45 fok körül mozog, de van mikor 80 fokig is felmegy. Amúgy le is szokott fagyni néha. Talán ez lehet az oka. Miért ilyen magas? 1 éves a laptop. Már az elején is ilyen volt. Állandóan lefagyott független attól hogy mennyire volt leterhelve és 1 hónap szervíz után közölték hogy nem jelentkezett náluk probléma.
2011. aug. 29. 23:33
 1/6 anonim válasza:
nem
2011. aug. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

amikor virtuális gépen stracraftoztam (windows 7) akkor folyamatosan 100°-on ment a cpu), temp1 meg 78°-on, akkor volt egy kis halálfélelmem.

Röviden: nem, nem normális.

2011. aug. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Milyen laptop?
2011. aug. 30. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

80 C , ha tényleg annyi az nem normális, de akkor a laptopodnak is melegnek kell lenni tapintásra.

Milyen procid és oprendszered van?


Szerintem ellenőrizd mással is, mert az ilyen parádés programok már rám is hoztak frászt, ezek nem igazán tudják kezelni a Win7 64bit 4magos procis felállást. Akkor kezdtem kételkedni amikor programonként változóan hideg gépnél bekapcsolás után azt írták ki hogy proci 60 C, alaplap 70 C, HDD 70 C. 10 perc múlva meg átváltottak achtung vörösbe miközben a házból szinte hűvös levegőt fújt ki a ventillátor.


Core i procira egy jó progi van a Core Temp

[link]


Rendszerre Pedig AIDA vagy régen Everest.

2011. aug. 30. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
32 bites Win 7em van. Nem nagyon értem miért megy fel ennyire magasra a hőmérséklet. Már egy ideje stabilan 40 fokon áll de gondol egyet és hirtelen 80 fok lesz belőle. Most Everestel testelem aztán meglátjuk.
2011. aug. 30. 11:11
 6/6 A kérdező kommentje:
1 órát járattam 100%on az everesttel a gépet de semmi. Maradt 40 fokon a Temp1. Ha nem teljesítményfüggő a hiba akkor mitől mehet fel 80 fokra egyik pillanatról a másikra? A venti néha megy néha nem. De ez laptopnál úgy tudom normális. Ha meleg akkor megy. Volt már valakinek ilyen gondja?
2011. aug. 30. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!