Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ma vettem egy új laptopot....

Ma vettem egy új laptopot. Hogy is van ez a kisütés/első töltés dolog?

Figyelt kérdés

Az első töltés

Az első pár feltöltési-lemerítési ciklus meghatározó az akkumulátor élettartamát illetően. Az első pár töltéskor alakul ki az akkumulátor kémiai szerkezete, ezeket a lemerítési és feltöltési ciklusokat más néven formázásnak is hívhatjuk.

A legtöbb laptop akkumulátorban Li-Ion, de az újabakban már Li-Polymer akkumulátor is előfordulhat, mindkét akkumulátor típusra ugyan azok a dolgok vonatkoznak. Amikor megvesszük általában 30% körüli töltöttség szokott bennük lenni, de találkoztam már olyannal is, amiben 0% töltöttség volt (és nem volt hibás!). Az első töltésnek megszakítás nélkül 12-16 órán keresztül kell tartania, folyamatosan, attól függetlenül hogy a laptop azt jelzi, hogy teljesen fel van töltve az akkumulátor. A 12-16 órás teljes töltés után az akumulátort teljesen le kell meríteni, lehetőleg addig, amíg teljesen ki nem kapcsol magától, ezután újra 100%-ig fel kell tölteni. Ezt a teljes feltöltési - kisütési ciklust háomszor szükséges megismételni, de csak az első feltöltés után.


Ezt olvastam nemrég.


Akkor mi ez a 3x ismétlés? És valahol olvastam hogy a Li-Ion-nak nem tesz jót a kisütés.


Most akkor hogy is van?


negyed-fél 9körül tettem töltőre, meddig maradjon?


Amúgy egy samsung rv509 s01-ről van szó. Nincs még rajta rendszer és ezért lenne fontos tudnom mikor tölt fel, hogy tudjam telepíteni.


Köszi előre is!


2011. aug. 30. 21:05
 1/4 A kérdező kommentje:

A kézikönyvben ezt írják:


a számítógép első használata előtt töltse fel teljesen az akkumulátort.


De már zölden világít.

2011. aug. 30. 21:08
 2/4 anonim ***** válasza:
EN nem csinaltam semmi ilyesmit beraktam toltodni s inditottam be s raktam fel az op rendszert
2011. aug. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az okozza állítólag az akksi rövid élettartamát. A srác szerint is akitől vettük a boltban.


Csak én úgytudtam ezek már új akksik, és utoljára a telefonom "sütöttem ki" évekkel ezelőtt.

2011. aug. 30. 21:13
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell ezzel foglalkozni, ez a félnapos töltés hülyeség.

Nem is lehet, mert lekapcsol ha már feltöltődött.

Az azért nem árt, ha legalább az első néhány alkalommal hagyod teljesen lemerülni és aztán teljesen feltöltöd. De állítólag ezeknek az akuknak az a legrosszabb, ha teljesen lemerítik őket és úgy állnak. De ezt is nehéz elérni, mert hamarabb lekapcsol a gép, nem várja meg a teljes lemerülést. Utána meg gondolom úgysem fog állni egy hónapig lemerülten.

2011. aug. 31. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!