Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lassú USB átvitel, mi a gond?

Lassú USB átvitel, mi a gond?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Amióta újra tettem a gépem (xp sp2) nagyon lassú a hordozható vinyóm és a gépem közötti átmásolási sebesség, tesóm gépén sokkal gyorsabb, pár perc alatt fent van egy film míg itt több, mint egy óra hossza szükséges hozzá. Nincs hozzá cdm és az interneten se találtam a driverjét (a cég hivatalos oldalán sincs fent), nem tudom, hogy mi kell hozzá. Segítsetek kérlek, hogy mit kéne letöltenem, mit kéne csinálnom, hogy gyorsabb legyen.
2011. szept. 3. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
a döglődés első jele.
2011. szept. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

alaplapi driver cd-d sincs?

nem usb1-es a kábel?

2011. szept. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nincs sajnos cd-je se, pedig boltból vettük, nem kaptunk hozzá.

Nem tudom, hogy mit jelent az USB1, de kettő kábel jön ki a vinyóból, az egyik működik csak a gépen. A "sima", vagyis olyan, mint a többi hagyományos usb.

2011. szept. 7. 22:55
 4/9 anonim ***** válasza:

Próbáld ki valami linuxszal is. Próbálj ott másolni, hogy ha gyors akkor csak SW hiba. Ha ott is lassú akkor tuti HW hiba.

Azt nem tudom, hogy alapból írja-e az ntfs fájlrendszert, de a fat-et azt biztos.


[link]

2011. szept. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

Az USB 1 vagy USB 1.1 az a régebbi verziós USB. Az újabbak USB 2-esek. Az USB 1 sokkal lassabb, mint a 2, akár 20-szor, 40-szer is kisebb a sebessége. Úgyhogy ha egy USB 2-es vinyót USB 1-es kábellel kötünk össze, akkor USB 1-ként fog működni. Igaz, ekkor a számítógép kiírja, hogy lassabb kábellel van csatlakoztatva. Meg nem is nagyon vannak már régi kábelek. Egyébként ezek általában vékonyabbak, mint a 2-esek.


Szerintem valami miatt USB 1 sebességen működnek a számítógép portjai nálad. Próbálj meg egy másik windowst feltenni, hátha azzal nem lesz ilyen probléma.

Esetleg még a kábel hosszával lehet probléma, de nem is lehet kapni 4m-nél hosszabb USB kábelt, mert kb. annyi lehet a maximális hossza az USB kábeleknek, többnek nem szabad lenniük.


És a másik kábel, ami kijön a vinyóból az mi? Arról kapja az áramot?

2011. szept. 8. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Úgyhogy ha egy USB 2-es vinyót USB 1-es kábellel kötünk össze, akkor USB 1-ként fog működni. Igaz, ekkor a számítógép kiírja, hogy lassabb kábellel van csatlakoztatva. Meg nem is nagyon vannak már régi kábelek. Egyébként ezek általában vékonyabbak, mint a 2-esek. "


Te szentséges Jó Istenem!

Bontottál, vagy MÉRTÉL MŰSZERREL már USB kábelt rövid kis életed során valaha?

EZ a kijelentés annyira sötét, hogy elsírtam magam!


elárulom mi van benne: Passzív alkatrészek: 4 db vezeték (+ GUARD testelés), és csatlakozókra forrasztva....


a legutolsó dolog amitől függ a sebesség, az a kábel villamos paraméterei!

Értsd már meg, már NEM analóg szinusz vivőkkel dolgozunk, hanem D.I.G.I.T.Á.L.I.S. négyszög jelszintekkel!

2011. szept. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nézd meg milyen programok vannak az alaplaphoz. Ha van valami usb driver, azt telepítsd fel. Bizonyos alaplapok usb csatlakozói csak ez után működnek USB2 sebességen.


/Végzeted te meg higgadjál le, elfeledkeztél a napi gyógyszeradagról?......:)/

Az usb kábelek bizonyos hossz után egyszerűen nem működnek, jelerősítőt kell beiktatni. Azt tehát nem mondhatjuk, hogy az elektromos tulajdonságai lényegtelenek. Az már igaz lehet, hogy jelen esetben nem ez a probléma oka.

2011. szept. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

@A végzeted válasza:

Arra én is nyomtam egy FACEPALM-ot. :) :) :)

2011. szept. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon tévedsz, mert nekem például van USB 1-es kábelem, úgyhogy tudom miről beszélek. Még egy régi 128 MB pendrive-hoz adták. És tudod miben különbözik az USB 2-es kábeltől? Azt is elárulom: az anyagminőségben és az árnyékolásában. Ezért is vékonyabb. Ha azzal kötök össze egy USB 2-es eszközt akkor az lesz a szűk keresztmetszet és USB 1-ként fog működni. De ezt a windows ki is írja egy buborékban.

Olvass és tanulj! :D

2011. szept. 8. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!