Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi az a FPGA? (rovid)

Mi az a FPGA? (rovid)

Figyelt kérdés
Rakerestem wikipedian de ott ugy volt leirva hogy nem ertettem meg:\
2011. szept. 3. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:

Lényegében egy olyan mikro"processzor", aminek a fizikai huzalozását is te magad programozhatod be az igényeidnek megfelelően (vagy egy másik program). Nagyon hasznos manapság, hiszen több trillió logikai kaput tudsz az igényeidnek megfelelően átkötözgetni, gombnyomásra.


Az iparban áramkörtesztelésre, mesterséges "öntanuló" intelligenciák kikísérletezéséhez, képfelismeréshez, vagy éppen 3D modellezéshez használják, ipari méretekben és teljesítményben.

2011. szept. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem utolsósorban a PC piacon ebben ütik össze az intel, amd, és a nagy bonyolultságú grafikus processzorokat is a tesztelésekhez, még mielőtt legyártanák őket.
2011. szept. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

igy mar ertheto


Koszi a valaszokat:D

Meg annyit hogy ez mennyibe kerul?

2011. szept. 3. 19:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Az attól függ, mennyire bonyolultat szeretnél vásárolni, illetve csak maga a processzor, vagy egy előre elkészített és beültetett fejlesztőpanelen. A fejlesztőpanel annyival jobb, hogy PC-hez is köthető, és általában legalább 1 HDMI kimenettel rendelkeznek. A legdurvább amit láttam, 6 db HDMI-je volt, de mivel FPGA, annyi HDMI vagy bármi más kimenetet csinálhatsz vele, amennyi csak jólesik.


Az a legbrutálabb az egészben, hogy nincs szüksége aktív hűtésre.


van egy KEZDŐKnek javasolt FPGA család, ez a már kifutó Xilinx Spartan.

186 dollár, de ahhoz képest, amiket csinálni lehet benne, bőven megéri az árát.

[link]


az egyik darabra feltettek egy grafikus Ubuntut is, és remekül futott.

2011. szept. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem akarok venni csak kivancsi voltam mennyibe kerul:D

Megegyeszer koszi hogy elmagyaraztatok:)

Mentek a zold kezek

2011. szept. 3. 19:41
 6/9 A kérdező kommentje:
elmagyaraztad*
2011. szept. 3. 19:44
 7/9 A kérdező kommentje:
Meg annyit hogy ujabb jatekokat nem visz csak ilyen mariokat meg ilyen osregi jatekokat?
2011. szept. 3. 19:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Persze hogy fut, csak előbb meg kell vásárolni az Inteltől vagy az AMD-től az adott processzoruk terveit, azt feltöltöd az FPGA-ba, és már fut is. (le van programozva, mint írtam, ők is ezekkel tesztelik a processzorukat, csak éppen a processzor tervei nem ingyenesek)

Az FPGA előnye a sokoldalúságában rejlik, tehát akkor töltesz bele egy új processzort, amikor akarsz, és ehhez semmilyen új fizikai hardvert nem kell megvásárolni, cserélgetni, vagy éppen eldobni. Reméljük hamarosan az átlagfelhasználókban is feltámad irántuk az igény, hogy ne kelljen 2 havonta új videókártyát venni a gépbe, és ez nem csupán az ipar kiváltsága lesz többé.

2011. szept. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megegyszer koszi hogy elmagyaraztad:D
2011. szept. 4. 09:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!