Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Össze lehet e kötni két...

Össze lehet e kötni két Laptopot úgy, hogy az egyik másodlagos monitorként szolgáljon a másik számára?

Figyelt kérdés
Köszi a segítséget.
2011. szept. 4. 08:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen megoldható, de macerás.

Egyszerűbb ha egy monitort használsz erre a célra.

2011. szept. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 optimus8 ***** válasza:
100%
Mindent meg lehet oldani.
2011. szept. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

az a helyzet, hogy nincs monitorom, mert akkor nyilván azt kötném rá másodlagos monitornak. sejtetem, hogy minden megoldható, kérdés az, hogy hogyan? Tehát ha adnátok valami gyakorlati tanácsot(mit, milyen csatlakozóval összekötni stb. ...)roppant hálás volnék érte! Nem szeretnék emiatt az átmeneti időszak miatt monitort venni, viszont kellene e kiterjesztet képernyő!

Köszi még egyszer :)

2011. szept. 4. 11:13
 4/8 optimus8 ***** válasza:
100%
Pofon egyszerű. Mind a kettő laptopon kell lennie legalább VGA csatlakozónak, vagy HDMI interfésznek. A lényeg, hogy mindkettőn egyforma legyen további "balesetek" elkerülése végett. Kösd össze őket megfelelő kábellel, majd ha a gazdagépen Windows 7 van, akkor a Windows+P gombok kombinációjával már tudod is terjeszteni kifelé az asztalod. Ha ez nem jönne be, akkor a videokártya saját illesztőprogramjában kell megkeresned, ami grafikus kártyánként változó. Remélem, hogy tudtam segíteni.
2011. szept. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

@18:02 -es válaszoló.

Köszönöm a segítséged, valami ilyesmire gondoltam én is! Most már csak azt nem vágom teljesen, hogy ugye a gépen egy ilyen

[link]

VGA csati van. Na most fogok egy kábelt, amelyiknek mindkét? vége tüskés, összedugom, bekapcsolom mind két gépet, bejelentkezek mindkettőbe rendszergazda ként, és amelyiket gazda gépnek akarom használni, ott állítom be a kiterjesztést??? nem fogja esetleg valamelyik gépet haza vágni? Nem volna jó dolog.... :)

még egyszer köszi a segítséget :)

2011. szept. 4. 18:18
 6/8 optimus8 ***** válasza:
100%
Mind a kettőbe VGA tűs (apacsatlakozót) dugsz. Mindkettő gépet elindítod és be is lépsz, mivel máshogy nem ad képet. Amelyik lesz a kiterjesztett asztal, az nem a gazdagép lesz. A gazdagépnek meg lesz a maga teljes asztala Start menüstől mindenestől, a "szolga" gépnek meg csak háttere lesz, más nem. A gazda gépen nyomsz egy Windows+P és Kiterjesztés módnál megállítod és enter nyomsz, aztán elvileg ki lesz terjesztve. Elrontani nem tudod sehogy.
2011. szept. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a segítséget! Ma megveszem a kábelt, és kipróbálom. Ami még nem volt világos, hogy hogyan tudom befolyásolni, melyik legyen a gazdagép, mert a leírásodból, úgy értelmezem, hogy már az összedugás után azonnal eldől, melyik a gazda gép, és melyik a szolga. és csak utána terjesztem ki a képernyőt a gazdagépről. Na de végül is mindegy, majd kikísérletezem! Ami lényeg volt, hogy egy ilyen összedugással, nem vágom haza egyik gépet sem! :)Ezt szeretem volna elkerülni!

Köszönöm a segítséget, szép napot.

Ment a pozitív értékelés! ;)

2011. szept. 5. 07:38
 8/8 optimus8 ***** válasza:
100%
Te döntöd el, hogy melyik gép lesz a gazdagép. Amelyiken dolgozni szeretnél, az lesz a gazdagép, amelyik meg csak kiterjesztett monitorként fog működni, az lesz a szolgagép. Semmiképpen sem fogod hazavágni a gépeket.
2011. szept. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!