Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop hűtés házilag? Mi a...

Laptop hűtés házilag? Mi a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Készítettem egy laptophűtőt az itthon fellelhető eszközökből. Egy megfelelő méretű plexi a keret,vagyis maga a hűtő tartója. 1db 12cm-es és 1db 8 cm-es ventit szereltem fel rá úgy elhelyezve,hogy a készülék szellőző bordáit takarják. Kérdésem: hogyan érdemes/kell elhelyezni őket? Fújják a levegőt a laptop aljára,a hűtőbordák felé,vagy inkább szívják el a levegőt? Mi a véleményetek?


Köszönöm a válaszokat előre is!


2011. szept. 8. 18:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát amennyire tudom alulról szív, oldalt meg kifúj.
2011. szept. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Vagyis akkor nem kellett volna pontosan a laptop hűtőbordái felé szerelni a ventiket?
2011. szept. 8. 18:50
 3/10 anonim ***** válasza:
szerintem is úgy van ahogy a másik válaszoló írta:) de lehet venni direkt laptophoz hűtőt:) nem olyan vészes az ára:)
2011. szept. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

visszatérve a lényeg az hogy minnél gyorsabban vezessük ki a hőt:)

pl ha ígyvannak a hűtőbordák akkor innen kell megfújni

figyelem rajzolok XD

_

I_I <-

_

I_I <-

_

I_I <-

tehát ez szemből nézve:D

2011. szept. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen,tényleg lehet venni hűtős laptop párnákat,de amilyenek vannak picike ventikkel az mennyire lehet hatásos.

Tegnap ki is próbáltam...szerintem egész jól sikerült,mert 20fokkal alacsonyabbak a hőmérsékletek.


Köszönöm a válaszokat!

2011. szept. 9. 04:53
 6/10 anonim válasza:
Éna fő levegő beszívő elé tenném közvetlen és oda fujatnám állandóan a levegőt ugyanis ott szivja be a legtöbbet meg itt a legmelegebb de az a baj hibá nyomatod bele ha kis lyukon nehezen jon ki
2012. máj. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Én a netről Kínából rendeltem egy kis laptophűtő eszközt, 1200 ft volt, ingyen ki is hozták. Nagyon jól működik, régen mindig leállt a laptopom, de amióta ezt használom egyszer sem. A laptop alá kell tenni és van egy kis usb csatlakozója, azt bedugni a gépbe.


Ha van PayPall számlád, próbálj meg te is rendelni, ha nincs, akkor nézz körbe, itthon is biztos kapható, csak gondolom többe kerül pár ezressel.

2012. júl. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Én azt próbáltam ki, hogy fogtam egy 40cm X 25cm jénaiüvegtálat és azt teleraktam jégakkupakkal. Körülbelül 3 nagy jégakku fért bele. Van egy kis laptop hűtőm amin 3 kis ventilátor van. A jénaitál kétoldali peremén tökéletesen ráfeküdt a laptophűtőm 4 lába, így a ventilátor nem ért hozzá a jégakkukhoz, sőt nem is csúszkált a hűtő. Erre ráraktam a laptopot és biztonságosan megmaradt nem akart lecsúszni vagy beleesni a tálba. (ezek olyan jégakkupakkok amik műanyag "házasak" így ha elolvad a víz nem folyik ki belőle)

Nekem nagyon jól bevált, egyedül csak a pára lecsapódással vannak kételyeim. 52 fokos vinyót 38-ra vitte le, GPU-t 80fokról 65-re, persze minden ezt játék alatt.

Mi a véleményetek erről a módszerről?

Képeket is mutathatok ha valakit érdekel.

2012. szept. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

igaz későn írok, de én így használom a laptopom:

Alaplaphoz hozzáférsz, ez esetben integrált dolgokról beszélünk, ráragasztasz azokra hűtőbordákat... :D bordákat netről, olcsón tudsz venni!

2013. jún. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem lehet hozzáférni, mert zàrt a laptop ugyebár... De a chip nincs egyedül hűtve, nem is értem, hogy a HPnak miért esett volna nehezére egy kisebb lapot rátenni...
2015. júl. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!