Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » XP telepítés nem lép tovább...

XP telepítés nem lép tovább HDD formázás után, vajon miért?

Figyelt kérdés

Eddig háttértárolóként szolgáló hdd-mre akarok xp-t telepíteni. A régi winchestert kivettem helyére beraktam ezt. A windows telepítő cd-vel sikerült ezt megformázni, viszont a formázás után nem kezdte el a telepítést. Újraindítottam.


Bebootol a cd-ről, nyomok egy gombot, majd kiírja, hogy a "Számítógép hardver kiépítésének vizsgálata", majd egy fekete háttér és itt megáll (tehát újból formázni sem tudnám).

Ha nem rakom be a telepítő cd-t, akkor egy fekete háttéren egy kurzor jel villog.


A hdd-t már végig jumpereltem (le is hagytam már) de semmi változás.

A telepítő cd jó (múlt héten egy laptopra raktam fel gond nélkül).


Ötletek? köszi előre is!


2011. szept. 12. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Mekkora a winchester? Ha elég nagy, hogy fel lehessen osztani, akkor csinálj külön partíciót az XP-nek, hátha.
2011. szept. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

80gb, de mint leírtam el sem jutok már a telepítésig.

Legelső próbálkozásra le tudtam formázni (partíciót nem hoztam létre), de nem indította el a telepítést. Ekkor újra indítottam, de most már el sem jut a kék hátteres dos felületű telepítőig. Ennél a kiírásnál megáll "Számítógép hardver kiépítésének vizsgálata"

2011. szept. 12. 14:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Milyen üzenettel volt az, hogy "nem kezdte a telepítést"?


A Windows XP telepítése úgy működik, hogy formázás után lemásolja az alap rendszert a merevlemezre, és utána már a merevlemezről kell beindítanod a gépet, innen folytatja a telepítést.

Szóval a formázás után a másolás végigment, vagy nem?

2011. szept. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
formázás közbe kimentem enni, és pont arra jöttem be, amikor újraindul, de nem indult el, csak egy fekete háttérig jut el (a formázás utáni másolás folyamatot nem néztem végig, mert már rutinból ment a telepítés, meg a gombok nyomogatása és eddig SOHA semmi gondja nem volt, de ez most megfogott :( )
2011. szept. 12. 15:05
 5/6 anonim ***** válasza:
rosszul formázott. tedd át egy másik gépbe. formázd le majd tedd vissza és formázás nélkül telepítsed. nekem ez segitett
2011. szept. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
másik szétszedhető gép nincs, de beraktam egy ubuntu telepítőt, ami sikeresen feltelepült. Ezután beraktam win telepítő cd-t és restart. Már sikeresen leformázta és a telepítés is elindult már a grafikus felületű telepítésnél jár... :)
2011. szept. 12. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!