Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ki melyik merevlemezre esküszik?

Ki melyik merevlemezre esküszik?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy közepes (1 TB) kapacitású HDD-t venni, de bizonytalan vagyok abban, hogy melyik márka a legmegbízhatóbb, vagy legalábbis melyik márka meghajtója fog a legkisebb eséllyel elhalálozni.

Mindenki másra esküszik, a fő jelöltek a Samsung, WD, Seagate és Hitachi. Nem létfontosságú adatok tárolására kell, csak rámenteni néha valamit, ha máshol kell a hely.

A WD Caviar Green-ről sok rosszat hallottam(pedig van egy, és működik már 1 éve), Samsung HDD-m pedig ment már tönkre nem olyan rég.

Ti melyik márkát választanátok annak ellenére, hogy bármelyik szériában lehet rossz és jó is?

Vagy inkább menjek a garanciára? Mert van pl a WD WD1001FALS 5 év garanciával, ami nem olyan rossz..


Köszi a válaszokat.


2011. szept. 14. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen WD... :)

2 terrásom van, -külső- 14 ért + 3 év gar.


Nagy tárolókapacitás, gyors, és unix alá maga a tökély.. :)

2011. szept. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a Western Digitalra esküszöm. 4 db van a gépemben. Eddig semmi, de semmi bajuk nem volt (lekopogom).
2011. szept. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem regebb WD volt de lecsereltem samsungra(nem azert mert elromlott vagy nem volt jo csak az 80 gb volt)

En mind a kettovel megvagyok elegedve

2011. szept. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

western digital!

minőség elérhető áron és jó a garancia!

de hitachit semmiképpen ne vegyél...

nem rossz vinyó de ha valami baja lesz akkor bszhatod...

az enyémet elvitték szervízbe...majd azt mondták hogy nincs meg és adtak egy "másikat" ugyan az volt...még a képeimet sem törölték le...XD

persze visszavittem hogy még mindíg sz@r...megcsinálták...visszahozták...


de még az amd buldozer matricám is rajtavolt...ugyh szét se szedték...aztán egy ujrarakás során végleg meghalt...


azóta 2 western digitalt használok és semmi de semmi bajom nem volt velük...


de kinek mi..én pl a samsungokról hallottam sok rosszat...de lehet hogy az is kamu..

2011. szept. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, az egybehangzó vélemények meggyőztek, viszont inkább kiadok kicsit több pénzt a Caviar Black változatért, túl sok (főleg teljesítmény) problémáról hallottam a Green kiadásban.

Mentek a zöldek!

2011. szept. 15. 09:18
 6/6 anonim ***** válasza:
A Black és a Blue az tökéletes. Én se hallottam sok jót a Greenről. Hát nem hiába "energiatakarékosak", de adattárolsára tökéletes és ha nem arról megy a Windows.
2011. szept. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!