Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen gépre van szükségem ha...

Milyen gépre van szükségem ha grafikai programokat akarok használni, mire kell odafigyelni és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
3dmax, autocad, photoshop, archicad.... ilyenek.
2011. szept. 14. 22:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Úgy tudom ezek két pofára tömik magukba a RAM-ot, szóval tegyél bele legalább 8GB-ot, a mai árak mellett ez megéri.

Meg CPU is kell valami jobbféle 4 magos.

2011. szept. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
na igen.. de mégis mennyibe kerül nagyjából, mire összeraknak egy ilyen gépet. Most laptopról dolgozok... de a renderig már el se jutok vele:/ nyilván..:(
2011. szept. 14. 23:10
 3/23 anonim ***** válasza:

Hát azt te tudod mennyi pénzt szánsz rá.

Természetesen minél többet, annál jobb lesz a gép, de hiába írok én össze neked hasra ütés szerűen egy gépet 60.000 Ft-os Core i7 2600k CPU-val, mikor te annyit szánsz rá amiből csak egy Phenom II X4 955 fér bele, vagy még az sem... jó lenne tudni egy összeget, legalább nagyjából.

2011. szept. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:

ezekből egy programot nem ismerek...de a többi 3nak egy p4-es is elég XD

komolyan...


amugy ha komolyabban foglalkozol ezekkel...mármint nem photoshop karate...


a rendereléshez jó proci kell, mivel nagyon tudja zabálni..egy i7-ben gondolkodnék..de lehet hogy elég lenne egy i5 2500k is

egy tuningbarát alaplappal...

ram tekintetében még a 16 gigától sem zárkóznék el ha esetleg (nem pixelalapú) képmanipulációról vagy videóvágásról van szó....


komolyabb grafikusok gyakran olyan gépeken dolgoznak amiben 4 vga is van...de ha te "csak" ezeket a programokat használod...akkor elég lenne egy darab de erős kártya..

mondjuk egy gtx 580 vagy HD6970



sztem még a vinyó esetleg meghatározó lehet...mert egy 5400as fordulatszámú hdd nem biztos h elég lene...mindenképp 7200-as kell...meg lehet hogy nem ártana egy ssd a rendszernek..mondjuk egy 30 gigás...nagyon meg tudja gyorsítani a munkát...egy átlag vinyónál akár 10x gyorsabb lehet....


a végére sztem ha mindent megveszel bele...bár nemtom hogy tápod ,vinyód van e meg ilyen sallangok...de 250-300 ezer körül lehet a vége....

2011. szept. 15. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

nem. nincs még semmim bele.

Egy darab laptopom van.

Csak arról ábrándoztam, hogy talán az asztali gép olcsóbb lesz.. de ha ennyi az ára..hát ennyibe kerül.

2011. szept. 15. 00:44
 6/23 A kérdező kommentje:
utolsó, persze jön hozzá a többi sallang program.. premierepro, illustrator, corel..
2011. szept. 15. 00:45
 7/23 A kérdező kommentje:

és photoshop karate is van :D.


:/

2011. szept. 15. 00:46
 8/23 anonim ***** válasza:

ebből meg csak a corelt ismerem...de annak is elég egy p4 egy 6600gt-vel..


a komolyabb programoknak nem tudod esetleg a gépigényét?

mert nem biztos hogy ilyen drága gépet kellene venned...

ezek amiket összszedtem azok kb mindenből a felsőkategóriások...


ha tudnád a gépigényét, akkor pontosabb árat is tudnék mondani..


vagy ha leírnád hogy mennyit szánnál rá akkor abból megpróbálnám kihozni amit lehet....

2011. szept. 15. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
küldök privát ot:)
2011. szept. 15. 00:52
 10/23 A kérdező kommentje:

a premiere pro egy videoszerkesztő program, az illustrator pedig a photoshop kisöccse.


küldök privát ot:)

2011. szept. 15. 00:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!