Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Adatmentésre ki milyen külső...

Adatmentésre ki milyen külső HDD-t javasolna,2.5-eset? Egy fórumon olvastam, hogy pl. a WD My Passport Essential azért nem jó, mert nem lehet róla adatot lementeni, ha behal.

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 21:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hello!


Nem egyszerű kérdés! Én WD párti vagyok mostanában, többiről nincs jó tapasztalatom (adatmentés és megbízhatóság területén). Nemrég vettem egy WD My Passport SE vinyót és ahogy néztem az simán NTFS-re van formázva. Nem a gyári adatmentő szoftvert használom, hanem csak átmásolom rá a dolgokat.

(WD MyBook World-nél van az, ha jól tudom, hogy Linux file rendszert használ és így az adatmentése is bonyolultabb az átlag felhasználó számára otthoni környezetben.)

Szóval összességében szerintem a WD jó választás lenne. (Arra amúgy is kicsi az esély, hogy egyszerre hal meg a mobil vinyó és a gép.)


Viszont, döntsd el, hogy tényleg csak adatmentésre használod e a vinyót, mert igazán értelme akkor van. Hetente, havonta egyszer rádugod a gépre, rámásolod az adatokat és utána elcsomagolod és a szekrénybe teszed. Ha közben használod, akkor már jóval nagyobb kockázatot vállalsz. Egyébként én ilyen célra, egy sima 3,5"-es belső vinyót használok, amit havonta egyszer teszek be a gépbe.

2011. szept. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen,arra gondoltam,hogy ritkán teszem fel a gépre.

Egyébként a fenti kijelentést egy adatmentő topicból vettem.

2011. szept. 16. 22:35
 3/5 A kérdező kommentje:

"nemcsak a szoftveres jelszó élesítése esetén kódol, hanem hardveresen, a fordítóchip-en keresztül titkosít

a jelszó csak a hozzáférhetőséghez szolgál, a hardveres titkosítás jelszó nélkül is történik


ha az esést túlélte, és nem fizikai sérült a kiszerelt vinyó, akkor sem fejthető vissza az adat a fordító chip nélkül"

2011. szept. 16. 22:38
 4/5 A kérdező kommentje:

"Ez a széria tudja a titkosítást. Nem a drive, hanem az USB chip végzi, de az adminisztrációját a drive-on tárolja (tudtommal). Így ha a drive-nak ez a szektora sérül (elég egynek), akkor a titkosítás megborul. Akár volt rajta password, akár nem. Ugyanis password nélkül is titkosít. Pontosan emiatt ha a külső házból kiszeded a drive-ot, esélyed sincs adatokat menteni. Én személy szerint nagyon nem szeretem ezt a titkosítást, van más, rugalmasabb, biztonságosabb. De a gyártók a marketing miatt mindig variálnak."

ez pedig erről szól:

WD MyBook Essential 1TB

2011. szept. 16. 22:56
 5/5 A kérdező kommentje:
Megjegyzem,én személy szerint szeretem a WD-t.
2011. szept. 16. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!