Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Manapság mi számít gyors...

Manapság mi számít gyors processzornak?

Figyelt kérdés
Úgy értem mekkora hertz számot, mondunk ma gyorsnak. Előre is köszi!
2011. szept. 19. 17:35
 1/8 anonim ***** válasza:
EZ nem az órajel alapján dől el. Mai gyors processzortípusnak mondanám az Intel Sandy Bridge sorozatát, AMD -nél meg mondjuk azokat az újabb Phenom II X4 -eket.
2011. szept. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én ezt értem, meg el is hiszem. Nem akarok venni, meg nem akarok szakmai dolgokba mélyebben belemenni, de hogyha holnap tőlem megkérdik órán (márpedig esélyes, hogy megfogják) akkor mit mondjak, mi a mai minimum?
2011. szept. 19. 17:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Hmm... nem tudom mit akarnak ezzel pontosan, mert aki kicsit is ért hozzá, annak nem mondhatod azt, hogy a 3 GHz -es processzor manapság jónak számít, mert ez így nem teljesen igaz. Nem tudom hogy fogalmazzam, hogy ne legyen túl szaknyelven, de a mai minimum az az Intel i3 -as szériájú, duál magos, s1155 -ös foglalatú CPU -ja. Legalábbis én ezt mondanám belépőszintűnek.
2011. szept. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mégis mire?irodai felhasználásra egy Athlon x2 250 is jó de videóvágáshoz minimum egy i5 kell.vagyis ajánlott.és a hertz az nem dönt el semmit.mert egy P4es ami 3Ghzen megy jóval gyengébb mint egy i5-2400 ami ha jól emlékszem 2.9Ghzen megy.Bár lehet 3.1 de nem emlékszem.Inkább a magok száma a befolyásoló de igazából sok minden számít.L3 cache traznisztor szám. utasításkészlet.stb.stb.
2011. szept. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a mai minimum egy Athlon II X2 (3GHZ környékén futó, olcsó kétmagos procik). AM3+ alaplapba ültetve még időtálló/fejleszthető platformnak számít. Ma erős/gyors processzornak (felhasználói szinten) egy Core i5 2500-t mondanék (modern/hatékony architektúrájú CPU négy maggal és 3,3GHz órajelen). Ha csak az órajelet nézzük, az nem jelent sokat...mondjuk a Pentium 4 is hasonló órajeleken futkározott 7 éve, mint a maiak, mégis sokkal gyengébb (nem csak a magok száma miatt)!
2011. szept. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jól van, értem, köszönöm szépen!
2011. szept. 19. 18:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Én sem a herzekre szavaznék! Az eltérő architektúrájú és eltérő magszámú processzorok,ugyan azon a frekvenciaszámon más-más eredményeket produkálnak.

A számítási teljesitmény a lényeg,melyet FLOPS-nak neveznek.Ezek lehetnek M(mega)FLOPS,G(giga)FLOPS vagy T(terra)FLOPS.

A mai otthoni processzorok MFLOPS teljesítményűek,itt van egy kis lista,pesze nem minden proci van benne,de összehasonlításra jó

[link]

2011. szept. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Panda Péter ***** válasza:
ez így magában totál értelmetlen kérdés, mert a netezgetős office-ozgatós átlag user tökéletesen elvan még a többéves gagyi celeron alapú konfigokkal is, a high-end játékos meg kb külön állatfaj, és százalékos arányban nem is olyan nagy a számuk az összes vásárlót tekintve. otthoni játszadozásra multimédiázgatásra egy core i3 2100 tökéletesen elegendő.
2011. szept. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!