Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop beépített hangszórója...

Laptop beépített hangszórója mennyire javítható? Érdemes egyáltalán?

Figyelt kérdés

Egyre halkabban szól. Most ott tartok, hogy ha egy youtube videót nézek, max hangerőn van a youtube is és a Windows hangerőszabályozó is, így ha szerencsém van, épp lehet hallani, de egyáltalán nem hangos.


Olyan, mint mikor a fülhallgató elromlik, először a balos nem szól, aztán a jobbos, aztán tekergetni kell a vezetékét, és néha megjavul. Ugyanezt csinálja a laptop is, néha, ha pl. felemelem vagy megdöntöm, egyből más hangerővel szól, mint addig.


Valami érintkezési hiba lehet? Javítható ez (merthogy ugye beépített)? És ha igen, megéri?


Annyira nem fontos végülis, mert fülessel tökéletes, de azért jó lenne, ha nem kéne mindenhova kis hangszórót vinni, ha pl. filmet akarunk nézni vagy valami.


Egyébként HP lapiról van szó, már nem garis.


2011. szept. 22. 18:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Inkább vegyél valami usb-s külső hangszórót és ha az sem jó akkor valami nagy geb@sz van. A vonali kimeneten van hang??
2011. szept. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha külső hangszórót vagy fülest dugok rá az kifogástalan, ezért gondolom, hogy nem a hangkártyának van baja, hanem magának a beépített hangszórónak.
2011. szept. 22. 19:18
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor veszel egy külső hangszórót és olcsóbban megjárod mintha szervízbe viszed.Kivéve ha garanciás akkor ingyen van.
2011. szept. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Bocs, de ha nem olvasod el a kérdést, akkor kár válaszolni. Azért köszi!
2011. szept. 22. 20:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Jó bocs...
2011. szept. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem legalább megnézni érdemes lenne. Lehet, hogy csak egy sima érintkezési hiba.


Ha van egy kis műszaki érzéked, lehet, hogy te magad is szét tudod szedni. Én a Toshibámhoz találtam a neten egy olyan útmutatót, ahol lépésenként le volt fényképezve a szétszedés (nekem a hűtést kéne letakarítani, de ehhez atomjaira kéne szedni sajnos az egész gépet a szerencsétlen konstrukció miatt). Keress rá, hátha. Ha egy egyszerű forrasztás az egész, akkor ne szenvedj csak ezért külső hangszólóval.


(Egyébként köszönöm a kitűnő kérdésfeltevést. Sok kérdező nem veszi a fáradságot, hogy érthetően fogalmazzon, még a fontos részleteket is harapófogóval kell kihúzni belőlük.)

2011. szept. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!