Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A kétmagos processzor, azt...

A kétmagos processzor, azt jelenti, hogy pl. van egy 1,6Ghz-s procim, akkor az összesen 3,2ghz? Vagy ez, hogy van? Mitől jobb, mint az egy magos?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy több műveletet képes elvégezni.
2011. szept. 24. 17:49
 1/6 anonim ***** válasza:
hát ez egy kicsit bonyolult de lényegében az órajelen nem változtat csak az erején,úgyértem olyan mintha 2 procid lenne, kétszer olyan erős ugyannyi órajelen, érted?
2011. szept. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
41%
Az hogy kétmagos az annyit jelent hogy 2 szálon dolgozik. Szóval egy 1.4 Ghz-es 2 magos proci nem sokkal erősebb egy 3.06 Ghz-s 1 magos procinál.
2011. szept. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az adott műveletet (már ha a program kezeli a kétmagot) két szálra bontja és az adott jelen esetben 1600 mhz órajelen végzi.
2011. szept. 24. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Panda Péter ***** válasza:

a megaherzek már jónéhány éve alig jelentenek valamit (megsúgom, nemsokára már a magok száma sem lesz túl informatív).

az órajeleket NEM lehet összeadni, összeszorozni, lederiválni stb... ha van egy kétmagos processzorod, az azt jelenti hogy van két darab, adott órajelen futó processzorod. ha a program, amit futtatsz, támogatja a többszálas futást, akkor AKÁR kétszer olyan gyorsan is futhat, mintha egy ugyanolyan órajelű és architektúrájú szimpla processzorod lenne.

2011. szept. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most már értem. Köszönöm.
2011. szept. 24. 22:51
 6/6 anonim ***** válasza:
De játéknál nem lényeges, mivel a játékok zöméhez inkább egy 2 magos magas órajelű proci jobb, mint egy 4 magos kisebb órajelű. De szerintem az a legjobb ha hatalmas órajel és sok mag van akkor biztos semmi nem lehet gond :D
2016. aug. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!