Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért nem tudja kihasználni...

Miért nem tudja kihasználni mind a 4 Gb RAM-ot a gépem?

Figyelt kérdés

Win7x64 van fenn,elméletileg tudnia kéne kezelnie mind a 4 gigát,de vmiért nem megy neki... :S


[link]


Config:

Abit IL 9 Pro (8Gb RAM -ig lehet bővíteni)

D 915

4x 1 Gb 1066mHz Kingston RAM


A RAM-ok nem hibásak,egyesével Memtest-elve.


Elméletileg minden smakkol...

Ötletek?


2011. szept. 26. 00:15
 1/9 2xSü ***** válasza:

Nem tudom mi írta ezt ki, de nem lehet, hogy arról van szó, hogy a 4 GB-ból a rendszer elfoglalt 1.5 GB-ot, ergo már csak 2.5 GB használható?


Ha már elve felismerte, hogy 4 GB RAM van benne, akkor látja és eléri azt.


(Mondjuk a Windows szeret lecsapni az üres memóriára, és felhasználni gyorsítótárként. Természetesen ha szükséges, akkor elengedi a lefoglalt memóriát.)

2011. szept. 26. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pedig amit én találtam, aszerint nem képes 8 gigát kezelni. Tehát lehet, hogy az alaplap 64 bit támogatása nem teljes.
2011. szept. 26. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 2xSü ***** válasza:

Most akkor 4 GB-ról, vagy 8-ról beszélünk.


Neked 4 GB-od van. Ez a maximum, amit egy 32 bites rendszer kezelni képes. Ennek egyszerűen az az oka, hogy a memória bájtjait ugye valahogyan meg kell címezni, hogy melyik bájtot akarja olvasni, írni. Egy 32 bites rendszerben ez is csak egy 32 bites érték lehet. Márpedig 32 biten 2^32 = 4 294 967 296 különböző számot lehet leírni.


4 GB-ot minden 32 és 64 bites rendszer képes kezelni. A 4 GB *feletti* memóriát viszont csak a 64 bites rendszerek tudják. Egy 8 GB RAM-mal rendelkező gépre is lehet 32 bites rendszert telepíteni, de az csak 4 GB memóriát fog használni.


De mivel azt írtad, hogy a gépedben 4 GB memória van, így számodra teljesen mindegy, hogy az operációs rendszered kezelni tudná-e, ha több lenne benne.

2011. szept. 26. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 2xSü ***** válasza:
Nem mellesleg, ha az alaplapodról tudod, hogy 8 GB-ig bővíthető, akkor az azt jelenti, hogy tudnia kell a 64 bites rendszert minden szempontból kezelnie.
2011. szept. 26. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 2xSü ***** válasza:
Nem mellesleg, mivel a Windows, amit futtatsz 64 bites, így tuti nem itt van a probléma. Továbbra is fenntartom, hogy a „2.5 elérhető” annyit tesz, hogy ennyi memóriát nem használt még el a rendszer és a szoftverek, azaz 1.5 GB már foglalt, használatban van.
2011. szept. 26. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akármilyen progival nézem,csak 2,5-t talál meg...

Meg ha kiveszek egyet,akkor is csak 2,5-t talál meg,ha 2-t veszek ki,akkor eltűnik a "hassználható" megjegyzés,csak az van ott,h 2Gb...


A 32 bites rendszer már nem tudja kezelni a 4gigát...

Az összes gépben lévő RAM max 3 giga lehet,beleértve a vidikari RAMjait is!


[link]


Memory

4 x 240-pin DIMM sockets support DDR2 667 memory up to 8GB

2011. szept. 26. 07:36
 7/9 anonim ***** válasza:

2xSü

A 32 bites rendszer 4GB memória korlát az ÖSSZES, tehát a ram + videókártya memóriára vonatkozik.

A teljes memóriát irja ki, de itt csak 2.5 használ.

Lásd Nálam: [link]


Nekem is hasonló volt, a BIOS-ban kellett engedélyeznem.

[link]

Nézz szét a BIOS-ban, 'memory remap'-ot keresd, és engedélyezd.

2011. szept. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lásd itt is

[link]

2011. szept. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 2xSü ***** válasza:
Na jó. Én is tanultam valamit. :-)
2011. szept. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!