Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az új 1 Terá Winyóm ma működés...

Az új 1 Terá Winyóm ma működés közben egyszer csak furcsa berregő hangot adott és meg is állt utána már a gép sem látta kivettem és elviszem a szervízbe! A kérdésem mennyi az esélye annak hogy ki tudják menteni az adatokat róla?

Figyelt kérdés
2011. szept. 26. 20:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Biztos hogy elromlott? Nekem is van egy 2 terrás ami usb-s adapterrel van csatolva néha 3-szor is ki be kell kapcsolnom mert nem találja meg a gép, ha tényleg nem tudod bekapcsolni akkor sem lehet komoly baj, szerintem csak áramot nem kap.
2011. szept. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

2 fajta hiba lehet, az egyik motor hiba, vagy a motort a feldolgozó egység ami rajta van, nem tudja normálisan működtetni, ilyenkor venni kell egy ugyan olyan winchestert mint amid van, de mindene egyforma legyen, kivéve persze a sorozatszám, és az újról le kell alulról szerelni, a winchester feldolgozó egységét, 4 csavar tartja és a másikra átrakni és elvileg működni fog.


fizikai megoldás is van: miközben jár a winchester és hallod a berregő hangot, akkor a hosszirányba fordítod és miközben a teteje feléd néz, a kezedbe ejted finoman, kb 5-6 cm magasról és elvileg ez visszaugrasztja az olvasófejet a parkoló üzemmódban, legtöbbször ez szokott hiba lenni.


A másik megoldás az, hogy mindent elpakolsz és próbálsz tiszta területet biztosítani és felnyitod a winchestert és az olvasófejet húzva valamilyen eszközzel, akár egy brossal, miközben az óra járásával ellentétes irányba fordítod a cilindereket, egy másik eszközzel csavarhúzóval a csavarra fogsz és lassan fordítod körbe miközben az olvasófejet húzod lefele és mikor kiugrik, akkor abba hagyod a tekerést és leteszed a szerszámokat és összeszereled a winchester tetejét visszarakod és berakod a gépedbe kb 9-10 szektorhiba lesz max rajta, de ezzel a módszerrel még letudsz menteni adatokat, én 60 gigás vinyóval csináltam úgyanezt laptop vinyóval...a 60 giga adatból olyan 48-49 gigát sikerült ki mentenem a winchesterről, de utána is jó még, csak át kell rendezni a szektorokat egy HDD utility programmal...de háttértárnak jó pl...


Minden jót!

2014. ápr. 29. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!