Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi lehet az oka? [többi lent]

Ghostboy kérdése:

Mi lehet az oka? [többi lent]

Figyelt kérdés

Adott 4 db RAM.

2x 1Gb DDR2 800

2x 2Gb DDR2 PC667

Kipróbáltam 1 db 1gb ddr2 800 + 1db ddr2 pc 667. a gép nem indult. olvastam hogy különböző Mhz bezavarhat. van olyan hogy a gép a nagyobb mhz ram órajelét csökkenti a kissebbikre de az is megeshet hogy a gép el sem indul. kipróbáltam 2db ddr2 pc 667. ezzel sem indult a gép. 1 db ddr2 pc 667 single ezzel sem indult. a ramok működnek mert egy 6+ éves gépembe gond nélkül szaggatnak. vis zaz új 2 éves gépem csak felpörög de sekép sehang. mi lehet a gond? van olyan hogy egy konfiguráció nem támogat egy bizonyos órajelű ramot?


2011. szept. 27. 13:46
 1/8 anonim ***** válasza:

Alaplapod neve pontosan?

ramok neve pontosan?

igen számit az órajel de it valami tipus hiba van inkáb

2011. szept. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

konkrétan típust nemtudok mondani mert csak egy kis matrica van rajat

DDR2 2GB PC667 GS

semmi egyéb sajna. most néztem az alaplapom specifikációját és támogatja a PC667 ramot szóval fogalmam sincs hogy mi a gond. mert a ramok jók a másik gép működik velük. mindössze annyi h az csak 3 gigát ismer fel mert azaz alaplap nem támogat többet.

2011. szept. 27. 14:22
 3/8 Panda Péter ***** válasza:
sztem az lehet a gond, hogy az 1GB-os egyoldalas modul (vagyis csak a NYÁK egyik oldalán vannak chipek) a 2GB-os meg 2 oldalas. az olcsóbb alaplapoknál van korlát, hogy a memvezérlő csatornánként csak x "oldalnyi" ramot tud kezelni.
2011. szept. 27. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
hmm akkor ez lehet a gond mert valóban az 1db-osnak csak egyik felén vannak chipek míg a 2gb-osnak mindkét felén :/. köszönöm szépen a segítséget :))
2011. szept. 27. 14:49
 5/8 A kérdező kommentje:
1gb*
2011. szept. 27. 14:49
 6/8 TomThunderbolt ***** válasza:
teszteld ha nem jó akkor tápcsere :(
2011. szept. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

mit teszteljen?:) rosz helyre irtad?

elvileg megvan a probléma nem tudja kezelni a memóriát az alaplapja

2011. szept. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Panda Péter ***** válasza:
mézd meg, hogy megy-e a 2db 2GB-ossal, ha igen, add el a másik két modult, bőven elég 4GB is.
2011. szept. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!