Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért csinálja ezt a gépem?

Miért csinálja ezt a gépem?

Figyelt kérdés

A konfig: Gigybyte P35 alaplap, intel Coreduo 8200, 2 MB RAM, 8800GT videokari, és egy 500GB-os Hitachi Winyó. Szal, nem egy mai darab, több, mint 3 éves. Az csinálja, hogy ha kikapcsolom, a gép újraindításakor Boot Disk Failure-t ír ki. Belépek a Boot menübe, A vinyó sehol. Autodetect, nem ír ki semmit, hogy mit talált, de ha visszalépek, ott virít a hitachi. mentem, újraindítok, működik.


Az benne az érdekes, hogy ha hibernálom a gépet (én ezt szoktam, mert így gyorsabban indul)akkor semmi problémám nem volt. csak akkor történik, ha teljesen újraindítom a gépet (pl áramszünet, stb), viszont egyre gyakoribb ez a jelenség. Mi lehet ennek az oka?


2011. szept. 29. 12:25
 1/5 anonim ***** válasza:

ez az úgynevezett "tervezett elavulás" tipikus esete...


http://www.youtube.com/watch?v=UmatL75dO3c

2011. szept. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"2 MB RAM"

Dude, what?


Egy időben nekem is volt hasonló. Próbáld meg kicserélni a kábelt. Ha az nem oldja meg akkor alaplap IDE vezérlője haldoklik.

2011. szept. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

GB akart lenni :D


amúgy köszi a választ, a kábelre nem is gondoltam...

2011. szept. 29. 16:20
 4/5 A kérdező kommentje:

Az is eszembe jutott, hogy lehet, az alaplapi elemet kellene kicserélni, végülis reális, h 3-4 év alatt lemerül...


vélemény?

2011. szept. 29. 16:33
 5/5 anonim ***** válasza:
Az csak a BIOS-t látja el árammal ha épp nincs áram alatt. Ami annyit tesz hogy ha nem kap áramot akkor visszaáll alapértelmezett beállításokra(óra, usb mouse enable, stb). Szal nem hiszem hogy az de egy próbát megér. Végülis csak egy 100Ft.-os alkatrészcsere. Csak figyelj hogy jól rakd bele.
2011. szept. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!