Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gigabyte GTX570OC videokártyár...

Gigabyte GTX570OC videokártyára átjátszható az integrált hangkártya jele, hogy kiadja a hangot HDMI porton a TV-re, és ne csak a képet?

Figyelt kérdés
A PC-t és a nagytévét összekötöttem egy HDMI kábellel filmnézés céljából, és a tv most mint másodlagos monitor tud működni. A kábel 12 méter hosszú, tehát a tv elég távol van a géptől és elég zavaró, hogy oldalról-hátulról jön a hang, sajnos a videokártya csak a képet játsza át, a hangot nem. Az alaplap GIGABYTE GA-P67A-UD3-B3, van esetleg egy megoldás amivel a hangot is át tudom vinni a tv-re a HDMI-vel amellett, hogy a hang a PC-n is megmaradjon? (a hangkártyában alaból be van egy Jack dugva 2.1-e hangfallal.
2011. szept. 29. 14:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Kompromisszumot kell kötnöd. Vagy a TV-ből szól hang, vagy a PC hangfalaiból.

A HDMI kábel képes hangot is közvetíteni, viszont ezt be kell állítani a PC-n hogy tudja. Alapból a PC hangkártyáját használja, de a vezérlőpultot belül a hangoknál, miután már rákötötted a TV-t, meg fog jelenni maga a TV márkája, típusa, és ha azt alapértelmezettre állítod, akkor a TV-n fog szólni a hang, de akkor a PC hangszóróiból nem...

2011. szept. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

De láma vagyok, erre nem is gondoltam... :-)

Köszönöm, meglesem a dolgot. Az nem gond, hogy ide - oda kell állogatni, azt hittem, hogy a videokártya nem veszi át a hangot.

2011. szept. 29. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!