Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Photoshopra olcsó (bb) Táblagé...

Káosz kérdése:

Photoshopra olcsó (bb) Táblagép/Számítástechnikai eszköz? Ötletek?

Figyelt kérdés

Sziasztok az lenne a kérdésem, hogy szeretnék olcsóbb fajta max(50-55 ezer forintos) eszközt vásárolni ami képes akadás mentesen kezelni a Photoshopot és Adobe Illustrator CS5-t

Annyi a kritériumom, hogy ne feltétlenül a gépem erőforrását használja, vagy ha igen akkor ne okozzon fagyási problémákat, szóval amire valóban szükségem van az az hogy olcsón egy olyan gép/eszköz amin design munkákat gyorsan tudjam végezni és ne okozzon problémát egy nagyobb project pl 400-500 réteg kezelése pl 1200x 3000px felbontásban sem, illetve tudjam használni az openGL által támogatott beépített 3Ds szerkeztőt is.

Akinek van ötlete szívesen veszem, mert keresgéltem Googleban de valószínű rossz kulcs szavak alatt, mert számítógép rajzolásra 6 millió tutorialt találtam :-)

És ha van valakinek valami személyes kedvence annak örülnék, ha le írná a tapasztalatait vele kapcsolatban, még egyszer leírom azért nem feltétlenül számítógépet keresek, mert a szabad kezű rajzokat jobb szeretem valóban kézzel készíteni, csak ugye egy notebook megint sokkal nagyobb beruházást igényelne az általam említett összegnél ezért ha van, vagy létezik olyan eszköz ami megkönnyíti a dolgom és képes a számítógép erőforrásain sajátokat használni 3D renderelésnél vagy filterek használatánál és pontosan is dolgozik + az ár is stimmel annak mindennél jobban örülnék. Üdv!


2011. okt. 5. 10:53
 1/3 P.O.C. ***** válasza:

Hát ennyi pénzből nem hiszem, hogy ez menni fog. Táblagép esetén meg főleg.

Én asztali gépet javasolnék. Processzorba integrált GPU -s megoldások elég jók ilyen célokra. Pl Intel Core i3 vagy még inkább AMD socket FM1. De ezeket 60 fölött lehetne kihozni.

2011. okt. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Táblagép biztos, hogy nem alkalmas 400 réteg kezelésére...


Szerintem egy i7 proci, jó videókártya, baromi sok ram és egy jó monitor biztos kell! Mondjuk egy használt Eizo :)

2011. okt. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, közben rábukkantam egy érdekes szerkezetre a wacom cintiq 24HD eszközre, ami mondjuk 1 év spórolással össze jöhet :-).

nyilván kell hozzá egy számítógép is, de már önmagában hatalmas segítség és profi grafikákat tudnék vele csinálni, nyilván az is igaz, hogy nem fogja helyettem megrajzolni a képet, de már önmagában az amit keresni szerettem volna ami miatt nekem erre szükségem van az, az hogy rengeteg munkám van napi szinten és ezzel az eszközzel megtudom többszörözni a munka tempómat azaz nem csak aludni tudok haza járni.. és jut időm majd magamra is, de addig meg hát.. majd csak kihúzom.

2011. okt. 13. 12:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!