Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van nekem egy msi alaplap és...

Van nekem egy msi alaplap és a biost mióta frissítettem azóta a cpu ventilátora folyamatosan maxon megy. Ez mitől van? A H/W Monitor-ban ha lehet állítgatni a Cpu Fan settingben a dolgokat, de nem tudom melyik az optimális. Szerintetek?

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 21:24
 1/7 anonim ***** válasza:
A BIOSban valszeg be lehet állítani a CPU-Fan sebességét vagy aktivitási módját, az új BIOSban a default max speed van beállítva.
2011. okt. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy olyan nincs:S Vagy disabled van vagy pedig százalékok.
2011. okt. 5. 23:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Konkrétan milyen lap?
2011. okt. 6. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt hiszem MSI 7379-es lap-ról van szó.
2011. okt. 6. 09:57
 5/7 anonim ***** válasza:

CPU Smart Fan Target-nél tudod beállítani, hogy hány fokos processzornál kapcsoljon be a procihűtőd. Ha eléri ezt a hőfokot, akkor a venti a a CPU Min. Fan Speed-del fog indulni ( tehár a venti max fordulatszámának azzal a %-val, amennyit beállítottál). A SYS smart fan target > enabled.


Elvileg így a melegedés függvényében fogja rátekerni a vrntifordulatot.

2011. okt. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Aha köszi a választ. És az úgy jó, hogy 65 fokosnál 75%-ra teszem, és a sys targetet is 65 fokosra? Sajnos nem nagyon értek hozzá és félek hogy elrontom vele:S
2011. okt. 6. 18:20
 7/7 anonim ***** válasza:
Attól függ mennyire melegedős a procid. Szerintem 45-50 fok körül indíthatod 50% fan speddel, és ő majd növeli, ha szükséges. Próbálgatni kell, mire megtalálod a tuti beállítást.
2011. okt. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!