Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a vélemény a konfigról?

Mi a vélemény a konfigról?

Figyelt kérdés

Egy utolsó fejlesztést csinálok a gépen. A HDD és az író maradt, ezeket veszem meg:


Alaplap:ASUS M4A88T-M


Proci: AMD Phenom II X6 1055T BOX


Ram: G. Skill DDR-3 8GB/16000 KIT


Ház: ASUS TA-K12


Táp: Chieftec 600W


VGA: Xfx Radeon HD 6970 2GB


Mi a vélemény a konfigról ,ha tudtok mondani jobbat akkor írjatok de nem költenék többet 200Enél.(ez 134400 ft bruttó 195500)


Ha netán kíváncsiak lennétek azért fejlesztem mert a mostani gép nem vinni a Battlefield 3mat és erre csinálok egy gépet aztán már nem fogok gépre költeni max ha vmi elszaródik rajta..


Köszönöm a válaszokat előre is!


2011. okt. 6. 20:45
1 2 3
 1/21 Panda Péter ***** válasza:
80%

Asus M5A97 Pro

Phenom II X4 955

Kingmax 8GB 1333 KIT

ház ami tetszik

FSP HExa 400W

Radeon 6950 2GB

Kingston 96GB SSD

mérfödekkel jobban jársz.

2011. okt. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ez alá újabb chipsetes alaplap illene, amúgy jó.
2011. okt. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
100%
ehhez egy komolyabb alaplapot vennék (én)!
2011. okt. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%

A panda által írttal jobban járnál.

Alapból van benne egy ssd(ami hidd el nagyon jó), ha meg csak játszanál akkor a processzor is inkább megfelel.

A videokártyák miatti különbségen se aggódj mert a kisebbik radeon is bőven elég erős.

Viszont az árulja el már valaki hogy mi a f@szért rinyál mindenki azon a k.rva BF3-on?

2011. okt. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 Panda Péter ***** válasza:
69%

nem tudom, nem értem, nem is érdekel. de ilyenek mindig vannak, egy időben a crysis volt a menő, aztán a gta4, aztán maffia2, crysis2 most meg bf3. mindig a rémesen szarul optimalizált játékok alá akarnak gépet venni vérpistikéék.

érdekes, a shogun2 elvan egy közepes gépen is, szép graffal, azt sose kérdezi senki. vagy mondhatnám a modern warfare-eket, amik szintén elég jól optimalizáltak. dirt3, stb...

2011. okt. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
63%

Alaplapot mindenképpen 900-as chipsettel venném, pl ezt:

[link]

6 magos CPU felesleges játékra, bőven jó lesz még egy ilyen is egy jó ideig:

[link]

Ha meg majd valamikor már kezd kevés lenni, lecserélheted akár 8 magos Bulldozerre is, mert belemegy a lapba.

Házat is már valami jobbat vennék egy ilyen gépnek, legalább ilyesmit:

[link]

Tápra nem tudom melyik Chieftec-re gondoltál konkrétan, de CTG500-től felfelé már mind jó a gépedhez.

Memória az jó.

A VGA jó, de úgy látom hogy ez ref hűtős, az elég hangos lesz, talán ezzel joban járnál:

[link]

A legjobb egy MSI Lightning lenne, de az most jó drága lett.

2011. okt. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Panda Péter ***** válasza:
69%

az csak nekem szúrta a szememet hogy az 1600-as g.skill ordas nagy pazarlás?

asrock féle 970 extreme3-at annyira ne javasolgassuk mert Etron USB3 vezérlő van rajta. akkor már extreme4, azon legalább normális Asmedia van.

minek 965 ha van 955 is?

mi az hogy minimum 500as ctg? egy jó 400as röhögve elviszi a konfigot.

2011. okt. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
69%

Panda Péter:


Igaz memóriát vehet olcsóbbat ha úgy jön ki a pénzből, de a G.Skill legalább egy jó minőségű tuning RAM.

Az alaplap USB3 vezérlőnek néztem utána hirtelen így este, akkor azt visszavonom, de nem is ragaszkodtam ahoz a laphoz, csak példának hoztam fel. Más 970 chipsetes lap is van még abban az árban, lehet válogatni.

Azért a 965 mert most kb 1000 Ft-al drágább mint a 955, 6970 alá jól jön az.

A tápról meg annyit hogy a jó 400-as igencsak határon küzdene egy 6970-nel, ami az élettartamának sem kedvez...

Nézd meg ezt:

[link]

És itt csak játék futott rajta, ha pl intel burn test + furmark futna egyszerre, már le is kapcsolhat vele egy 400-as... Én nem ajánlok soha ilyen határeset tápot, ilyen VGA alá legalább CTG500 vagy Cooler Master GX450 kell hogy mindig minden jó legyen. (Meg amúgy is egy Hexa 400 meg egy CTG500 között kb 2000 Ft van, és a CTG500-nak sokkal hosszabbak a kábelei, ami alsó tápos házba kell, meg több a csatija is, nem kell átalakítózni a VGA-hoz stb...)


Jókat szoktál hozzászólni, de néha te is utánanézhetnél dolgoknak, mert tudsz ám te is hülyeséget írni.

2011. okt. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Panda Péter ***** válasza:
69%

oké, jó tuningram, de minek? hogy everest-es eredményekkel lehessen janizni? teljesen felesleges.

proc: ok, de az a 100MHz nem váltja meg a világot, ráadásul minek elkölteni egy ezrest, ha nem muszáj. ahova egyébként a 955 kevés, oda a 965 is az lesz.

a tápot aláírom, ha csak annyival drágább a ctg500, akkor tényleg megéri a hosszabb kábelek miatt.

most a forint árfolyam miatt teljesen a feje tetejére álltak az árak, ha az ember nem nézi naponta, simán megváltozhatnak a dolgok.

2011. okt. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
69%

Most még lehet hogy nincs szüksége a tunig RAM-ra, de ha később vesz bele Bulldozert, ami natívan támogatja az 1866-os memóriát is, akkor még jól jöhet.

8 Gigával gondolom hosszú távra tervez.

A 965 200Mhz-cel gyorsabb a 955-től (3,2 vs 3,4GHz) szerintem +1000 Ft-ot ez bőven megér.


Abban igazad van hogy most elég szívás gépet venni, szépen meg is ugrottak az árak.

2011. okt. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!